ek ders bulabiliyor musunuz ?

bugratigin

Yeni Üye
Üye

Arkadaşlar öncelikle yeni eğitim ve öğretim yılının hepinize hayırlara vesile olmasını diliyorum.Arkadaşların ek ders konusundaki sıkıntılarını sanıyorum tüm sosyal bilgiler öğretmenleri yaşıyordur.Sosyal bilgiler ders saatinin 4 saate çıkarılmasını gönülden destekliyorum.Ancakkkk,bir önceki öğretim yılının sonlrına doğru konuların neresindesiniz diye bazı arkadaşların sorduklarını,bir çok arkadaşın da cevap olarak 6.sınıfı bitirdiğini,7.sınıflarda çok az kaldığını 8.sınıflarda ise konuları çoktan bitirip deneme sınavı yaptıkları söylemlerine maalesef şahit oldum.Neden maalesef dedim ders saati yetmiyor diyorsunuz ondan sonrada konuları 1 ay önceden bitiriyorsunuz? bu nasıl iştir?

turkuaz001

Yeni Üye
Üye

her yerde ek ders sıkıntısı var bazı arkadaşlar buna bende dahil 2 okula gitmek durumunda kalıyoruz.diğer ana branşlar bu sıkıntıyı pek yaşamıyor.olabildiğince çok arkadaşımızın bu öneriyi MEB e ulaştırması gerekli

mustafa turan

Yeni Üye
Üye
valla en gözardı edilen,en dışlanan ders Sosyal Bilgiler,ama nedense SBS'de ana branş olarak geçiyoruz ve hesap soruluyor:))İşin komiği Sosyal Bilgiler sorularının içinde Din Kültürü soruları da soruyorlar ve onun hesabını Din Kültürü öğretmeninden değil bizden soruyorlar bu kadarına da pes.Kendimi diğer branşlarla kıyasladığımda aşağılanmış hissediyorum.Bugünkü aklım olsa asla Sosyal Bilgiler Öğretmeni olmazdım....

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Keşke sınıf öğretmeni ya da rehberlikçi olsaymışım ... :'(

elemor

Üye
Üye

Yahu boş verin. Bu durumu değerlendirmeye bakın. Eğer bir rehber sınıfınız yoksa 6 şubeli bir okulda 18 Saat derse giriyoruz. Yani iki günümüz boşta kalıyor. Ek iş yapmak için mükemmel bir fırsat.

Bir de anlamadığım çok aptalca bir uygulama var. Arkadaşları tenzih ederek söylüyorum. Sınıf öğretmenleri hiç derse girmedikleri halde branş öğretmenlerinin girdiği derslerin ek dersini alıyorlar nasıl oluyor onuda hala anlayabilmiş değilim. Biz nasıl girmediğimiz derslerin parasını almıyoruz? Böyle adaletsizlik mi olur?
Sınıf öğretmenleri haklarını hakları olmayanlar da dahil fazlasıyla alıyorlar helal-i hoş olsun. Bir de duruma bak kocaman bir saçmalık.

Ek işe devam Ticarette acaip para var duyrulur.