ek ders bulabiliyor musunuz ?

cyrano

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar neden hiçbir sosyalci arkadaş forumlarda ekders yönetmeliğinden dolayı uğradığı maduriyeti dile getirmiyor dikkatimi çekti. biz 3 saat ders ile branşlarda sınavda çıkacak derslerde en alt sıradayız fen mat 4 saat ing 4 saat seçmeli 2 saat ile 6 saat olabiliyor türkçe 5 saat ben kendi adıma ek ders bulamıyorum halbuki sınıf öğretmenlerri girmedikleri dersin de ek dersini alabiliyor bizde okulda kalıp alamazmıyız branşdaşlarım bu konuda sizler hiç sorun yaşamıyormusunuz hiçbirşey yapmayacak mıyız yani bu ek ders yönetmeliği özellikle bizim bölümümüzü çok madur etmiş durumda ek derslere yapılan zammın bizlerden kesilen ekderslerle diğer arkadaşlara verildiğini hiç düşündünüz mü ?

tibetli

Çalışkan Üye
Üye

KATILIYORUMDA KARDAŞ
NE YAPABİLİRİZ Kİ BU BAKAN OLDUĞU SÜRECE

cyrano

Üye
Üye

arkadaşlar bu konuda boş durmayalım o zaman bakanlığın şikayet bölümüne ders saatimizi 4 yapılmasını isteyen bir dilekçe yazalım örneğini size ayneen veriyorum haydi herkez görev başına
İlköretim II. Kademede Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Yeni uygulanmaya başlayan 6. ve 7. sınıf Sosyal Bilgiler Müfredatı kapsamı genişledi.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersine; Anadolu ve Mezopotamya Uygarlıkları, Selçukluya kadar Türk Tarihi, İslam Tarihi, Olgu ve Görüş kavramları gibi bir çok yeni konu eklendi
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersinde de; Selçukludan İstanbul'un Fethine, İletişim ve İnsan ilişkileri, 7. sinif vatandaşlık konuları gibi bir çok yeni konu eklendi.

Sosyal Bilgiler Müfredatı kapsamı genişlemesine rağmen ders saati sayısı artmadı aksine 7. sınıf vatandaşlık dersi kaldırıldığı için azaldı. Haftalık 3 ders saati süre içerisinde Sosyal Bilgiler Yeni Müfredat Programı kazanımlarını öğrenciye kazandırmamız mümkün olmamaktadır. Bunun sonucunda tarihini bilen, vatanını ve milletini seven, etkin ve üretken vatandaşlar yetiştirme hedefini gerçekleştiremediğimiz aşikar. Bu sebeple Sosyal Bilgiler ders saati sayısının en azından 4 saate çıkarılmasının Milli Eğitimin genel amaçları açısından çok doğru olacağına inanıyorum.
arkadaşlar buraya göndermemiz lazım
http://iogm.meb.gov.tr/pages.php?page=gorus_oneriler

eresin

Üye
Üye
Ben de sizlere destek olmak haklarmızı aramak için az önce bakanlığa ders saatinin 4 saat yapılması yönünde istek de bulundum.Herkes göndersin ki kamuoyu oluşsun .Sevgilerle

aynurzelyut

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar,biz artık Türkiyede yaşamıyoruz ki...Amerikanın mandasında olduğumuz için öncelikli dersimiz de ingilizce.Öğrenci tarihini bilip ,geçmişinden ders almamalı,Atatürk'ü zaten hiç tanımamalı.Sosyal Bilgiler diye ders mi olurmuş ,aaaa.Politika bu.ANLAMAYACAK NE VAR?!...