sosyal bilgiler dersini daha anlaşılır kılmak için farklı neler yapıyorsunuz

sosyalciyasin

Her Şeye Rağmen..
Üye

bi de günlük olayı kafama yattı deneyecem onu da hocam sağ olun..

fgungor

Üye
Üye

günlük olayı gerçekten güzel bir yöntem ben de deneyeceğim. inkılap tarihi dersini nasıl zevkli hale getiririm die düşünüyorum. kitap çok sıkıcı. ben de anlaatırken sıkılıyorum açıkçası. farklı yöntemler kullananarkadaşlar neler yapıyorsunuz?

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

fgungor' Alıntı:
günlük olayı gerçekten güzel bir yöntem ben de deneyeceğim. inkılap tarihi dersini nasıl zevkli hale getiririm die düşünüyorum. kitap çok sıkıcı. ben de anlaatırken sıkılıyorum açıkçası. farklı yöntemler kullananarkadaşlar neler yapıyorsunuz?

kısa filmlerden yararlanıyorum hocam çocukların ilgisini çekiyor. veda, dersimiz Atarürk, kurtului, Cumhuriyet,Atatürk 1998 vb. belgesel ve diğer video sitelerinden bulduğum videoları konuyla ilgili bölümünü izletiyorum çocuk sonra ne olacak diye merak edip gidip evde araştırıyor

aslanyildirim55

Yeni Üye
Üye

sosyal defterlerinin arkasına ders sonlarında güzel özlü bir söz yazdırıyorum sonraki dersi o sözle açıyorum ayrıca güncel haberleri sınıfta söylüyoruz

erolsezgin

Üye
Üye

değerli meslektaşlarım, derslerde bu konuyu en iyi ben öğretirim etkinliği yaptırıyorum. öğrenciler derse hazır geliyoar. akıllı tahta sayesinde de görsellik katıp derslerimizde yeterli kazanımı sağlıyoruz..