sosyal bilgiler dersini daha anlaşılır kılmak için farklı neler yapıyorsunuz

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocalarımın dediği gibi günlük uygulamsı yapıyorum öğrenciler her yeni öğrendiklerini not alıyorlar sınıfta okutup yanlışlık var ise düzeltiyoruz. ayrıca öğrencilere soru hazırlatıyorum kendileri hazırlıyorlar özgün olmasına dikkat ediyorum.

izzet köker

Yeni Üye
Üye

dersimizde drama sonuç veriyor. anlatılan konular çocukların aklında kalıyor. ayrıca günlük olayı çok hoşuma gitti uygulanabilir.

levent_akkus

Üye
Üye

arkadaşlar ben malazgirt savaşını şarkı ilde öğrettimssde çıktı ve hepsi yapmış..:) köy okulundayım ve sosyal öğretmek öle zorki slaytlar hazırlıyorum sorular çözüyorum şarkılarla anlatıyorum.ama karşılığını aldım en iyi netler sosyalden:) şarkıkonusunu ilerletmeye çalışcam çok kalıcı oluyorr....

erdal1453

Yeni Üye
Üye

çok teşekkür edrim hocam bunu denicem.çok güzel bir çalışma gerçekten paylaşımıznız için teşekkür ediyorum

sosyalciyasin

Her Şeye Rağmen..
Üye

ozkanderya22' Alıntı:
bulunduğum yerde ne yazık ki birçok yöntem etkisiz kalıyor. ne yapsam işe yaramıyor. drama yöntemini uygulamak da çok zor. bütün dersimi ona ayırmak zorunda kalıyorum. ben onun yerine kendim öğrencileri kişileştiriyorum. 1. dünya savaşı için öğrencilerimi birer devlet olarak göstermiştim. birisi Almanya oldu birisi İngiltere, birisi Osmanlı oldu birisi İtalya.... böylece savaşı kendi aralarında yapmış oluyorlar. akılda daha fazla kalıyor.
ben de öyle yapıyorum arkadaşlar öbür türlü zaman alıyor,