sosyal bilgiler dersini daha anlaşılır kılmak için farklı neler yapıyorsunuz

KASABA

Üye
Üye

Arkadaşlar merabalar.Sınıfı rahatsız eden bir öğrenciye nasıl bir çözüm bulabilirim.yardımcı olursanız sevinirim

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

bulunduğum yerde ne yazık ki birçok yöntem etkisiz kalıyor. ne yapsam işe yaramıyor. drama yöntemini uygulamak da çok zor. bütün dersimi ona ayırmak zorunda kalıyorum. ben onun yerine kendim öğrencileri kişileştiriyorum. 1. dünya savaşı için öğrencilerimi birer devlet olarak göstermiştim. birisi Almanya oldu birisi İngiltere, birisi Osmanlı oldu birisi İtalya.... böylece savaşı kendi aralarında yapmış oluyorlar. akılda daha fazla kalıyor.

erhan-51

Aktif Üye
Üye

Fihrist hazırlatıyorum. Bütün önemli konu ve bilgileri fihriste yazdırıyorum. Özellikle soru çözerken çocuklar kitaba başvurmaya eriniyor. Konuyu es geçiyor, fihristten ise kolaylıkla konuya ulaşıyor. Ayrıca fihristen faydalanırken diğer maddeleride gözden geçiriyor ve daha faydalı bir çalışma yapmış oluyor.

cangul66

Aktif Üye
Üye
Hocam bende günlük uygulaması yapıyorum. Bunun yanında ikinci kademe öğrencilerinde ürün dosyası olayının zor olduğunun farkındasınız sanırım. Ben de farklı bir yöntem olarak daha önce Sosyal Bilgiler ve Hayat Bilgisi Program kursunda tanıştığım Tamer TUĞ hocamın tavsiyesi üzerine büyük boy bir deftere öğrrenciler içn ilgi çekici konuların resimli albümünü yaptırıyorum. Güzel örneklerde ortaya çıktı.

gökmavisi

Yeni Üye
Üye

mutlaka öğrenciler görerek öğrenmeyi benimsiyor arkadaşlar.Onun için bazen konuyla ilgili film veya video gösterimi hatta gazete ,dergi alıntısı olmalı.ayrıca her öğrenci sınıfdaki varlığını bir şekilde hissettirmeli.bazıllarını sırf kazanmak için kolay sorularla canlı tutabiliriz.