2011 7.Sınıf Sosyal Bilgilier Soruları Hakkındaki Görüşleriniz

elif35

Üye
Üye

8. sınıfa göre sorular zordu. hiç anlamıyorum meb'i. madem böyle sorular soracaksınız, niçin kitapta da bu bilgilere yer vermiyorsunuz. sonra öğretmen başarısız denmiyor mu, deli oluyorum. seneye konuları ders kitabından anlatmayı düşünmüyorum.

asooslu

Üye
Üye

özel bir eğitim kurumunda çalışıyorum, 8. sınıf sorularını gördüğümde 7. sınıf sorularıda böyle gelir diye umut etmiştim bu düşüncemide velilerimle paylaştım. tam hayal kırıklığı. özelde çalışan bizler daha çok baskı altındayız. derdimizi nasıl anlatırız bilmem?

ayseeren

Üye
Üye

eğer klavuz kitaptan işlemiş olsaydık yanmıştı çocuklar sorular zor değildi hatta 2 tanesi benim 3. sınavda sorduğum soruların aynısıydı deneme sınavlarındaki gibi yorum değil bilgiydi....

ykasva61

Üye
Üye

sorular oldukça kalitesiz ayrıca kazanımlarlada uyumlu değil,
biz zor soru sorulmasına karşı değiliz, bence zor sorular olmalıki hak eden ve etmeyen ortaya çıksın
Allah aşkına sorulan bu soruların yıl boyunca işlediğimiz konuları kapsama derecesi nedir?

onca konular içinden, onca sorulabilecek bölümler varken bu soruları bulmak özel bir gayret gerektiriyordur herhalde

cellat16

Üye
Üye

öğrencilerimin çoğu full çıkardı bazılarında 1 yanlış gibi oda şu sorudan kaynaklı zeugma antik kentinin sit alanı sorusu vardıda onda yanlış yapmışlar dedğiniz gibi kazanımlarla sorular bir değil