İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesine karşı YAPABİLECEKLERİMİZ

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

arkadaşlar maddi kaybı anayasanın eşitlik ilkesine aykırı bulup dava açalım diyorum başka türlü bir yol pek yok çünkü mebde eşitlik ilkesi ihlali ile pek çok dava kazanılıyor
ayrıca dersimizin saatinin azaltılması ve öneminin yok sayılması da belirtilmiştir. her ikisi de çok önemli para okadar önemli değil demeyin lütfen sınıf öğretmeni arkadaşların ekdersleri yanlışlıkla1 saat kesilsin okulda gösterdikleri tepkilere hiç şahit olan olmadı mı
aynı işi yaptığımız arkadaşlardan hatta daha fazla derse girdiğimiz halde eksik ücret almak sizi rahatsız etmiyor mu
olayı politize edersek bu iş olmaz
bu duruma özlük hakları ihlali ve ders önemi azaltılması olarak bakalım
yoksa bu hükümet bu duruma politik bakışlar üzerinden yaklaşmayacaktır
ayrıca başka branşların ders saatleri üzerinde durmayalım
hem kendi branşımızın hem de maddi olarak ekders bulamayan tüm branşların aynı maduriyette olduğu üzerinde duralım
ayrıca herkez kendi sendikasının mail adresine de bu nu atabilir

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

hocam zaten yakında ders saatlerini 25e indirip ek ders diye bir kavram bırakmayacaklar

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

olayı siyasi değerlendirisek daha çook uğraşırız
bazı arkadaşlar ekders sıkıntımızı sadece maddi kaygılar diyerek küçümsüyor sanırım
olay özlük hakkımızın ihlali dersimizin öneminin küçümsenmesidir. 1saat eklendi çıkarıldı nasıl olsavat geldi ekders değişmeyecek
peki o haliyle bile ekders bulabilen kaç kişi peki derse girmediği haldeneden öğretmenlerden sınıf öğretmeni olanlar tam ekdersalabiliyor

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

ben bu durumu yok akp yok recep tayyip erdoğan açısından değil özlük hakkı açısından görüyorum
vede yıllardır çok sayıda arkadaşımızın ekders bulamadığını ve özlük hakkının yendiğini düşünüyorum ama bazıları hala yok kayıp yok yok siyasi sebepler söyelmine devam erdiyor

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

denrelend' Alıntı:
ben bu durumu yok akp yok recep tayyip erdoğan açısından değil özlük hakkı açısından görüyorum
vede yıllardır çok sayıda arkadaşımızın ekders bulamadığını ve özlük hakkının yendiğini düşünüyorum ama bazıları hala yok kayıp yok yok siyasi sebepler söyelmine devam erdiyor

çünkü olanlar siyasi de ondan. tamamen siyasi oyunlar ve ne yazık ki bu oyunlar bizim branşımızda oynanıyor. çünkü bir milleti ayakta tutabilecek tek şey tarih bilincidir. Bu amaçla üniversite de dahil olmak üzere birçok yerde sunular hazırlayıp üniversite öğrencilerine Atatürkçü Düşünce Kulübü altında seminerler verdim. ben bu olacakları arkadaşlarımla birlikte yıllar önce söyledik. bundan sonra birkaç yıl içerisinde atılacak adım da şu: İnkılap Tarihi yumuşatılacak. Kürtçe seçmeli ders olarak müfredata dahil edilmeye çalışılacak. tepkiyi ölçecekler. eğer tepki gelmezse müfredata dahil edilecek.