İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesine karşı YAPABİLECEKLERİMİZ

emre007

Aktif Üye
Üye
İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesiyle ilgili ne yapmalıyız

beden eğitimi dersi sayısı arttı, neden artdı; çünkü beden eğitimi öğtretmenleri geçen sene eylül ayında ders saatinin az olduğunu belirterek türkiye'nini her yerinden Ankara' gidip seslerini duyurdular ve bu sene karşılığını aldılar. aynı şeyi biz yapamıyoruz. anca forum köşelerinde kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. böyle bir organizasyon olsa kaç kişi gider Ankara'ya acaba. geçen sene sadece İzmir merkezden 4 otobüs ve özel arabalarıyla bir sürü beden eğitimci arkadaşımız Ankaraya gitti. bizim okuldaki 53 yaşında emekliliği gelmiş öğretmenimiz bile gitti. imrendim doğrusu onlara.

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi
İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesiyle ilgili ne yapmalıyız

arkadaşlar başta talim terbiye kurulu başkanı olmak üzere tüm üyelerine ve milli eğitim bakanın aşağıdaki metni gönderdim. isminizi düzelterek sizde bu metni ilgili kişilere gönderin

iyi günler sayın başkanım
ben bir ilköğretim okulunda görev yapmakta olan sosyal bilgiler öğretmeniyim
sizden pek çok sosyal bilgiler öğretmeni olarak talebimiz ders saatlerimizin düşürülmesi ile ilgili düzenlemenin bir an önce düzeltilmesi
sosyal bilgiler forumlarında bir kaç yıldır belirttiğimiz sorunlarımız artık doruk noktasında denilebilir
diğer derslere göre en az ders saatine sahip olmamız yetmiyormuş gibi son düzenleme ile az olan saatimiz iyice azaltılmıştır.
çoğu okulda branş arkadaşlarımız 18 saatlik ders saatini dolduramamakta kısıtlı bir grup dışarıdan ders saatini başka okullarla tamamlamaktadır.
bu düzenlemelerle dersimizin öneminin az olduğu öğrencilerimizde bir fikir uyandırmakta ve en az ilgi gösterilen ders olmasına sebep olmaktadır.
2007 şura kararlarında 4. ve 5. sınıflara tamamen branş öğretmenlerinin girmesi gerektiği açıklaması bir türlü hayata geçirilememiştir.
bu durum bizleri hem maddi hem de manevi olarak rahatsız etmektedir.
maddi olarak rahatsız etmektedir,çünkü aynı okulda çalıştığımız arkadaşlarımızdan çok daha az bir ücret almaktayız.
bu durum kurumda huzursuzluğa ve bizlerde motivasyon eksikliğine neden olmaktadır. biliyorsunuz ki sınıf öğretmeni arkadaşlarımız 4. ve 5. sınıflarda bazı derslere girmedikleri halde idari görevli gösterilip tam ek ders almaktadır.
çoğu arkadaşımız bütün bir yıl hiç ek ders almadan seneyi kapatmaktadır. öğretmenlikten başka hiçbir geliri olmayan bu insanlar yıllardır bu sıkıntıyı yaşamaktadır.
manevi olarak rahatsız etmektedir.
dersimizin önemsiz , diğer derslere göre basit algısı sözel gruplarda sürekli algılanan bir durumdur. bu yaklaşımlarla da bunun ispatlandığını düşünen malesef meslektaşlarımızın sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır.
öğrencilerimizin neden sosyalbilgiler diğer derslere göre az ders saatine sahip öğretmenim soruları ile sık sık karşılaşmakta, bu durumun dersimizin önemini etkilemez sözlerimiz öğrenciler üzerinde yeterince ikna edici etki bırakmamaktadır.
yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamadan binlerce sosyal bilgiler öğretmeninin bu moral bozukluğuna şimdiden kapıldığını bilmenizi isteriz.
lütfen branşımızın yaşadığı bu sıkıntıları bir an önce gideriniz
ilginize teşekkür eder, başarılar dileriz.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi
İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesiyle ilgili Yapabileceklerimiz!

arkadaşlar gönderebileceğiniz mail adresleri bunlar başka aklınıza gelen varsa sizde belirtin

mail atabileceğimiz kişiler

talim terbiye başkanı
[email protected]

talim terbiye kurul üyeleri

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

milli eğitim bakanı

[email protected]

[email protected]

Muharrem İnce CHP Yalova Milletvekili
[email protected]

Atatürkçü Düşünce Derneği
[email protected]

Sendikalar
[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Bi kaç ekleme de ben yaptım. denrelend Öğretmenim :)
mbymby

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

sizin de elinize sağlık hocam
arkadaşlar hiç değilse bu zamandan sonra şu konuya biraz sahip çıkın mail atın birşeyler yapalım artık bakın ilk bu düzenlemeler olduğundada ben cyrano kullanıcı adı ile çok şey yazdım söyledim
ama anca o kadar ile kaldı yine aynısı olmasın
mail atalım ama bu kez mail atmakla kalmayalım dava açalım en azından şu ekders düzenlemesini halledelim
ders saatimizi artıramazsak da ekdersin eşit olmadığını belirten bir dava açalım
biliyorsunuz sınıf öğretmenleri tam ekders alıyor hatta 4.5.lerde tam derslere de girmiyor
idari görev yönetmeliği bizler içinde uygulanabilir.
sınıf öğretmenlerine düşmanlık yaptığım düşünülmesin aynı haklar en azından bizde de olsun istiyorum
ayrıca şu nu da belirteyim eşim sınıf öğretmeni ve okulumda iki yıldır ekders problemi çekmiyorum bu yılda aynı durum söz konusu
ancak benim durumumda olmayan madur olan çok sayıda arkadaşım var ancak benim kadar bile olaya sahip çıkmıyorlar
şimdi bir yakını avukat olan arkadaşımız varsa bu forumdan bize idari mahmeye dava açmamız konusunda rehber olsun arkasındayız destekçisiyiz
hiç avukat yakınım yok olsa ben size dava dilekçesi örneği sunardım bu konuda yardımcı olabilecek kişlerden cevap bekliyoruz
bu işi en azından ekders noktasında çözmeye bakalım çünkü 9 yıldır mebdeyim eşitlik ilkesi ihlali pek çok kapıyı açıyor bu durumu da ancak bu kapıdan hareketle çözeriz gibi geliyor

isagibi

Üye
Üye

Tarih affetmeyecek