İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesine karşı YAPABİLECEKLERİMİZ

dizdar_28

Yeni Üye
Üye
sevgili arkdaşlar ve zümrelerim;
olan olmuş ve ders saati indirilmiştir. Bizler bunun karşılığında ne yapmalıyız sorusuna cevap vermeliyiz. Bakın beden eğitimi öğretmenleri çalışmalar yaparak,1 saatten 2 saate nasıl yükseltiler.

bence ;
1.) Sendikalar devreye girebilir.
2.) Sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapılabilir.( Örneğin ADD)
3.)Muhalefet partilerine ulaşılabilir. (CHP Muharrem ince, MHP Oktay Vural)
4.) MEB'e mail atılabilir.
5.) Gazetelere başvurulabilir.
Bunlar benim aklıma gelenler. ve ben bu maddelerden şu ana kadar 3 tanesini yaptım. sizler de mutlaka bir çalışma yapın. etrafınızdaki insanları bilgilendirin (öğretmen olamasına gerek yok).

Mail gönderebileceğimiz bazı kişiler ve kurumların adresleri ile gönderilebilecek bir metin.
Buradaki metni maddi kayıp yanında manevi kayıplardan bahseden bir metin oluşturarak gönderirsek daha etkili olacaktır.

[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

İyi günler
Ben bir ilköğretim okulunda görev yapmakta olan sosyal bilgiler öğretmeniyim. Sizden pek çok sosyal bilgiler öğretmeni olarak talebimiz ders saatlerimizin düşürülmesi ile ilgili düzenlemenin bir an önce düzeltilmesi sosyal bilgiler forumlarında, hizmet içi eğitimlerinde, müfettişlere bir kaç yıldır belirttiğimiz sorunlarımız artık doruk noktasında denilebilir.
Diğer derslere göre en az ders saatine sahip olmamız yetmiyormuş gibi son düzenleme ile az olan saatimiz iyice azaltılmıştır.
Çoğu okulda branş arkadaşlarımız 18 saatlik ders saatini dolduramamakta kısıtlı bir grup dışarıdan ders saatini başka okullarla tamamlamaktadır. Bu düzenlemelerle dersimizin öneminin az olduğu öğrencilerimizde bir fikir uyandırmakta ve en az ilgi gösterilen ders olmasına sebep olmaktadır.

2007 şura kararlarında 4. ve 5. sınıflara tamamen branş öğretmenlerinin girmesi gerektiği açıklaması bir türlü hayata geçirilememiştir. Bu durum bizleri hem maddi hem de manevi olarak rahatsız etmektedir. Maddi olarak rahatsız etmektedir,çünkü aynı okulda çalıştığımız arkadaşlarımızdan çok daha az bir ücret almaktayız. Bu durum kurumda huzursuzluğa ve bizlerde motivasyon eksikliğine neden olmaktadır. Biliyorsunuz ki sınıf öğretmeni arkadaşlarımız 4. ve 5. sınıflarda bazı derslere girmedikleri halde idari görevli gösterilip tam ek ders almaktadır. Çoğu arkadaşımız bütün bir yıl hiç ek ders almadan seneyi kapatmaktadır. öğretmenlikten başka hiçbir geliri olmayan bu insanlar yıllardır bu sıkıntıyı yaşamaktadır.
manevi olarak rahatsız etmektedir.

Dersimizin önemsiz , diğer derslere göre basit algısı sözel gruplarda sürekli algılanan bir durumdur. bu yaklaşımlarla da bunun ispatlandığını düşünen malesef meslektaşlarımızın sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır. Öğrencilerimizin neden sosyalbilgiler diğer derslere göre az ders saatine sahip öğretmenim soruları ile sık sık karşılaşmakta, bu durumun dersimizin önemini etkilemez sözlerimiz öğrenciler üzerinde yeterince ikna edici etki bırakmamaktadır.

Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamadan binlerce sosyal bilgiler öğretmeninin bu moral bozukluğuna şimdiden kapıldığını bilmenizi isteriz. Lütfen branşımızın yaşadığı bu sıkıntıları bir an önce gideriniz

İlginize teşekkür eder, başarılar dileriz.

dizdar_28

Yeni Üye
Üye
İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesiyle ilgili ne yapmalıyız

Bu sakın ek ders kaygısı olarak algılanmasın . zaten bildiğiniz gibi vatandaşlık adı altında o zaten geri veriliyor. Çünkü bazı kafası almayan insancıklar böyle sanıyor. bizim derdimiz ATATÜRK düşmanlığının halk tarafından duyulması.

hasan.yuce

izmirli hasan
Moderatör
Üye
İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesiyle ilgili ne yapmalıyız

bir fikir alışverişi yapalım mesela 2010 affına tam destek grubu bu konuda tyürkiye tarihine geçecek bir başarı kazandı.netten örgütlü bir direniş gerçekleştiridi.mutlu sona ulaşıldı.bizde facebook üzerinden bir grup kurup kendimizi savunabiliriz

ekol46

Üye
Üye

o zaman konularıda kısaltsınlar , öğrenci derste sadece okusa yine ders bitmez ki.ama mutlaka ona görede yıllık plan hazırlanacaktır.hani derler ya minareyi çallan kılıfı hazırlar diye

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye

Tam Nasrettin hoca hikayesi gibi oldu.Hani 5 vakit namazı 3 e indirmek için Müftüye gitmiş de Müftü bir de gece namazı ilave etmiş.bizim iş ona döndü.4 saate çıksın derken 2 ye indi.Ben,diğer yorumlara katılmıyorum.Vat.ayrı ders olunca yazılısı v.s.artı yük oluyordu.6 ve 7 ye bölünmüştü.