Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

252 puanla Anadolu lisesi Coğrafya öğretmenliğine geçtim.çok memnunum.

eiao

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

erolsezgin' Alıntı:
Yıllardan ber hizmet puanı biriktirip memleketimize tayin isteyelim derken bir sabah baktık ki ortalık sosyal Bilgiler Öğrt. dolmuş. hakkımın yendiğini düşünüyorum ve kesinlikle helal etmiyorum...

tayinlerle ilgili herhangi bir sorun oluşmuyor.
5. sınıfların ortaokula dahil edilmesiyle birlikte %33 oranında branş öğretmeni ihtiyacı oluştu. 5. sınıfların ilkokuldan alınması ile %20 sınıf öğretmeni fazlalığı oluştu.
bu durum değerlendirildiğinde; branş öğretmenlerinin tayinleri ile ilgili eskisinden farklı bir durum ortaya çıkmıyor. tek sorun mezun olup atama bekleyenlerin atanamamış olmasıdır. görevde olan branş öğretmenlerinde herhangi bir hak kaybı yok, hak kaybı atama bekleyen branş öğretmenleri ve atama bekleyen sınıf öğretmenlerinde yaşanmıştır.

seryaþa

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

mağduriyet herne isede bu öğretmenlerin kendi çocuğunuzundersine girmesini istermiydiniz....? realistolun buişöğretmenlik işi başka şeye benzetenler işi olmayanın yapmaması gereken biiştir .....şimdi soruyorumüniversite tercihi yaparken kaç tane öğretmenlik tercihinizvardı ??? sonra bariöğretmen olayımmmıdediniz.... hepsiöğretmen olan varmıiilede öğretmnlik diyen öğretnlik sevdalıları olsaydı eğitimböyleolmazdı haaa dersanelerede ihtiyaç olmazdı diillere düşmezdik vesselam...