Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

eðitimci

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

malesef okuluma alan değişikliği ile gelen sınıf öğretmeni yüzünden okulumda ilçe normuna göre fazla oldum. ne yapabilirim sizce ?

Öğretmenim,öğrendiğim bir bilgiyi sizinle paylaşayım.Alan değişikliği yapan öğretmenler, bir yıl boyunca puanları kaç olursa olsun en düşük kadroda kalacaklarmış.Bunu başka bir okulda bir arkadaş yaşamış.Herkes bilmiyor.Alanını değiştiren arkadaş norm fazlası olur bu durumda.Bir yıl boyunca puanları hesaba katılmayacak.Araştırın ve hakkınızı kaybetmeyin.

Sahmaran85

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

0.1 puanla kadroya giremedim.Bana göstermedikleri açıkları sınıfçılar için saklamışlar.okulun birinde ücretli çalışıyorum, sınıfçı bir hoca üstelik norm fazlası da değil benim yerime geldi.Kendimi çok haksızlığa uğramış hissediyorum ve hakkımı helal etmiyorum.Benim şimdi bir de alan sınavına girip mezunu olduğum branşımda ne kadar uzman olduğumu kanıtlamam gerek:(ne diyim ben şimdi bu sisteme??

HAMÝTLÝ

Yeni Üye
Üye
Ben sınıftan branşa(sos.bil)geçtim.Bizi eleştirenlerin ne kadar iyi olduklarını biz iyi biliriz.Bir sınıfta 30 öğrencinin 15 tanesi çok iyi bir şekilde braşçılara teslim ettiğimizde 8.sınıfta 15başarılı öğrenci sayısını 1öğrenciye indirenleri de biliyoruz.İğneyi önce kendinize batırın.

thelion

Aktif Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

HAMİTLİ' Alıntı:
Ben sınıftan branşa(sos.bil)geçtim.Bizi eleştirenlerin ne kadar iyi olduklarını biz iyi biliriz.Bir sınıfta 30 öğrencinin 15 tanesi çok iyi bir şekilde braşçılara teslim ettiğimizde 8.sınıfta 15başarılı öğrenci sayısını 1öğrenciye indirenleri de biliyoruz.İğneyi önce kendinize batırın.
kardeş yalnız şunu unutma sınıfçıların büyük bir kısmı sosyal bilgilere önem vermez varsa yoksa matematik fen işlerler haliyle bize gelen öğrenciler sosyalden bi haber olurlar bizde deriz ki hay seni okutan sınıf hocanın elinden öpeyim...felan işte neyse işin gırgırı bi yana sınıfçı olupta branşa atananların puanlarının sıfırlanması lazım çünkü tayin hakkımız dinozorların gaspıyla elimizden kayıp gitmiştir.dinazor tabiri biraz< ağır oldu ama gerçekten bizim durumumuzu da anlamanız lazım tam 2900 küsür tane sınıfçı -ki bunların puanları uçmuş vaziyette -sosyalci olarak benden üstün bir puana sahip oldu gel de tayin iste şimdi isteyebilirsen ne diyeyim ben şimdi size hak verildi kullandınız ama hakkımızı siz değil bakan yedi haram olsun zıkkım olsun ona

lider türk-10

Aktif Üye
Üye
BEN ON DOKUZ YILLIK SINIF ÖĞRETMENİYDİM... YAN ALANIM DA SOSYAL BİLGİLER....ASLINDA BEN BRANŞÇILARIN GÖZÜNDE ÖĞRETMEN BİLE DEĞİLDİM....ARKADAŞLAR NEYİN KAVGASINI YAPIYORSUNUZ....EK DERS KAVGASIMI ? YOKSA ÇOCUKLARI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ? AMA BEN ŞUNU GÖRDÜM HERKES KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNÜYOR.DAHA FAZLA EK DERS ALABİLMEK İÇİN ARKADAŞININ KUYUSUNU KAZANLAR BİLE VAR. BEN BURADA HAKSIZLIĞIN SADECE ATANAMAYAN BRANŞÇILARA YÖNELİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.HEPİMİZE SORSALAR EĞİTİMİN EN ÖNEMLİ KADEMESİNİN İLKOKUL(1-4)OLDUĞUNU SÖYLERİZ...YILLARDIR FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI (VET.,ZİRAAT,İŞLETME,MUHASEBE,MÜHENDİS,VB...)SINIF ÖĞRETMENİ OLARAK ATANDILAR.SOSYAL VE TARİH BÖLÜMÜ MEZUNLARI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ (BUNUN EĞİTİMİNİ NEREDEN ALDILAR...DOĞUŞTAN BİR HAK OLABİLİR...)YAPTILAR.PEKİ BUNU ÖĞRENCİYİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN Mİ YOKSA ....İÇİN Mİ? YAPTILAR.BUNLARA SES ÇIKARMAYANLAR ŞİMDİ NEDEN BAĞIRIYORLAR?...PASTA KÜÇÜLDÜ DE ONDAN MI?
KISACASI;BURADA MEB BAŞTAN BERİ HEP HATA YAPMIŞTIR.ÖNCE ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİ ATAMALIDIR.HERKESİ HAK ETTİĞİ ALANA ATAMALIDIR.MEB'DE HANGİ İŞLER ADALETLİYKİ BUNDA DA ÖYLE OLSUN...