Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

arifmutlu

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Ben 20 yıllık sınıf öğretmeni idim. Alan değişikliği ile sosyal bilgiler branşına geçtim. Yorumları okudum yok yapamaz yok puanı fazla vb. yorumlar yapmışlar. Arkadaşlar biz öğretmeniz. Başka kurumdan gelmedik. Bir insanın bilgisinin fazla olması onun başarılı bir öğretmen olduğunu göstermez. Öğrenciye ne kadarını öğretebiliyorsa o kadar başarılıdır. Bu düşünce ile branş değiştiren öğretmenlerin siz branş öğretmenleri kadar başarılı olacağını düşünüyorum. Puanları köylerde yıllarca çalışarak topladık. Sizlerde yıllarca köylerde çalışın çok fazla puanınız olsun. Haksızlık bunun neresinde?

tahýlcan

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

8 yıllık sosyal bilgiler öğretmeniyim yan alanım türkçe alan değiştiremiyorum diye türkçeye geçemedim.Alan değiştiren sınıf öğretmeni ingilizceci olarak okulumuza geldi.Bana verilmesi gereken Türkçe dersi müdürün insiyatifiyle ingilizce öğretmenine verildi.

keremisli

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Okuduğum yorumların bazıları beni hakikaten dehşet içinde bıraktı
Meğer bu öğretmenlik mesleği içinde sınıfçı,branşçı ayırımı varmış ta bizim haberimiz yokmuş
Kendim 12 yıllık sınıf öğretmenliğinin ardından çeşitli nedenlerden dolayı branş öğretmenliğine geçtim.Sınıf öğretmenliği yaptığım süre içinde asıl mesleği ziraatçi,mühendis v.b olan birçok arkadaşım oldu.Bir kez bile olsun yav bu kişilerin ne işi var sınıf öğretmenliğinde demek aklımdan bile geçmedi.Çünkü bu kişilerde benim kadar öğretmenlik mesleğinin gereklerini yerine getiren öğretmenlik mesleğinde başarılı kimselerdi
Şimdi buradaki yorumların bazılarına bakıyorum da yok sınıfçılar branş dersini yapamaz.. yok sınıfçılar tayin hakkımızı atama hakkımızı elimizden aldılar..Yok ben hakkımı helal etmiyorum gibisinden kuru boş beleş laflar
Sen kimsinde benim üzerimde hakkın olduğunu idda ediyorsun en başta haddini bil.Bi de utanmadan olmayan hakkını helal etmeyeceği söylüyor çok ta umurumdaydı.
Ben senin daha adını şu anda yeni duyduğun gerger ilçesinde 4 sene boyunca bir dağ köyünde hem öğretmenlik hem idarecilik hemde hademelik yaptım
2 sene boyuncada ankaraya mesafesi 125km olan kesikköprü kasabasından ankaya ya geliş_gidiş yaptım.Sen şehir merkezlerinde keyif çatarken biz dağ başındaki köyde yaşayan çocuğa birşeyler öğretmeye çalışmanın telaşında olduk
Yani o çok lafını ettiğiniz hizmet puanlarını biz sokaktan süpürgeyle toplamadık.Bileğimizin emeğimizin hakkıyla aldık.
12 senelik meslek hayatım boyunca birleştirilmiş sınıflarda ders yapmaktan idareciliğe kadar tutunda yapmadığım üstesinden gelmediğim iş olmadı
O sizin çooook zor bir işmiş gibi göstediğiniz branşçılığı da evelallah hakkıyla yapacaz.Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.Mübarekler sanki dersin oxford da yüksek lisans yapmış alanında muazzam derece uzmanlaşmışlar da burada gelmiş yok sınıfçı branşta başarılı olamaz diye ahkam kesiyorlar.Siz bu forumlarda böyle ahkam kesmeye devam edin kimin haklı kimin haksız olduğunu beraberce göreceğiz
Eleştiye her zaman açığım ama burada yazılan yorumların bazıları eleştiri sınırlarını aşmış resmen hakaret etmeye kadar varmış.Buradaki öğretmen arkadaşlarım kesinlikle benim yazdıklarımı üzerlerine almasınlar.Burada yazdılarım kendini öğretmen zanneden soytarılara dır...

01gokhan

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

malesef okuluma alan değişikliği ile gelen sınıf öğretmeni yüzünden okulumda ilçe normuna göre fazla oldum. ne yapabilirim sizce ????

ali DAÐ

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

thelion' Alıntı:
yazıklar olsun tek kelimeyle...
ya puanları sıfırlanacaktı
ya da bulundukları ilden 10 yıla çıkamama durumları olacaktı
şimdi bizim tayin hakkımız yendi ve helal etmiyorum.
ayrıca sınıfçıların büyük bir kısmı branşı beceremeyecek durumda gözümüzle görüyoruz.(Benim ingilizcem bile daha iyi durumda )
çocuklara çok yazık kim verecek bunun hesabını...
çakma branşçılar
ne kadar iyi olursan ol bi branşçıdan daha iyi bir durumda bile olsan yinede tayin isteyen ve yeni atanacak branşçıların önünü kapadınız ...