Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

uzo42

Çalışkan Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Ben sınıf öğretmenliğinden Sosyal Bilgilere'e geçtim. Nasıl anlatayım ki bilmem öğretmenliğe yeni başlamış gibiyim. Kimin ne dediği önemli değil tek bildiğim tek şey var oda çok çalışmam gerektiği ailenize yeni katıldım ve bu siteyi çok sevdim..

hafizeeroglu

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Arkadaşlar ben 16 yıllık sınıf öğretmenliğimin 8 yılını mecburi hizmetlerde doğuda yaptım ve bunun 3 yılı da mezrada idi.O zamanlar köylerde orta okul bile yoktu ve dolayısıyla branşçı da.Ben puan biriktirip azcık memlekete yakın olayım diye beklerken KPSS puanlarıyla her branştan arkadaş memleketine şakır şakır gelebilmeye başladı.Sonra hadi bakalım doğu hizmeti kalktı.Ayrıca bir dönemde yoldan geçeni sınıf öğretmeni yaptılar.Bunların bir kısmı da branşında atanamayan branş öğretmenleriydi.Ben alanın da çok çok iddialı ve bunun herkesçe de takdirini gören bir öğretmenken ve halâ köyden inenemişken ''yeter'' deyip alan değiştirdim ve şu anda da afedersiniz köpek gibi ders çalışarak işimin hakkını vermek için uğraşıyorum.Düşünüyorum da bu süreçte kimse adaletten bahsetmiyordu.Acaba bizim adalet anlayışımız da bile biraz bencillik kokusu mu var?Sadece kendimize mi duyarlıyız?Şu pencerinin iki kanadını açıpta öyle mi bakmalıyız etrafa?Ve ayrıca sınıfta otorite konusunda da hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür.Tabiki alanının öğretmeni olacaksın diye yıllarını harcattıkları gençlerin de ortada kalmasından yana değil gönlüm.Ama bu şartlarla kusurlu saymıyorum kendimi.

lider türk-10

Aktif Üye
Üye
BEN ON DOKUZ YILLIK SINIF ÖĞRETMENİYDİM... YAN ALANIM DA SOSYAL BİLGİLER....ASLINDA BEN BRANŞÇILARIN GÖZÜNDE ÖĞRETMEN BİLE DEĞİLDİM....ARKADAŞLAR NEYİN KAVGASINI YAPIYORSUNUZ....EK DERS KAVGASIMI ? YOKSA ÇOCUKLARI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ? AMA BEN ŞUNU GÖRDÜM HERKES KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNÜYOR.DAHA FAZLA EK DERS ALABİLMEK İÇİN ARKADAŞININ KUYUSUNU KAZANLAR BİLE VAR. BEN BURADA HAKSIZLIĞIN SADECE ATANAMAYAN BRANŞÇILARA YÖNELİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.HEPİMİZE SORSALAR EĞİTİMİN EN ÖNEMLİ KADEMESİNİN İLKOKUL(1-4)OLDUĞUNU SÖYLERİZ...YILLARDIR FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI (VET.,ZİRAAT,İŞLETME,MUHASEBE,MÜHENDİS,VB...)SINIF ÖĞRETMENİ OLARAK ATANDILAR.SOSYAL VE TARİH BÖLÜMÜ MEZUNLARI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ (BUNUN EĞİTİMİNİ NEREDEN ALDILAR...DOĞUŞTAN BİR HAK OLABİLİR...)YAPTILAR.PEKİ BUNU ÖĞRENCİYİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN Mİ YOKSA ....İÇİN Mİ? YAPTILAR.BUNLARA SES ÇIKARMAYANLAR ŞİMDİ NEDEN BAĞIRIYORLAR?...PASTA KÜÇÜLDÜ DE ONDAN MI?
KISACASI;BURADA MEB BAŞTAN BERİ HEP HATA YAPMIŞTIR.ÖNCE ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİ ATAMALIDIR.HERKESİ HAK ETTİĞİ ALANA ATAMALIDIR.MEB'DE HANGİ İŞLER ADALETLİYKİ BUNDA DA ÖYLE OLSUN...

thelion

Aktif Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

16 ve 19 yıllık arkadaşlara aramıza hoşgeldiniz ancak

size yapılan haksızlıkların aynısınında bize yapılması branş değişikliğini haklı çıkarmaz yani bize oldu sizede olsun mantığı yanlış arkadaşlar ( oh olsun der gibi)

19 yıllık arkadaş pasta olarakmı görüyor öğretmenliği daha dogrusu para diyelim. kimse kimsenin rızkını yiyemez kardeş...
bu arada hakkı yenilenler;
1. atanamayanlar
2. tayin isteyecek sosyalciler (bal gibi yendi hakkımız LİDER TÜRK -10- balıkesirlimişin ŞİMDİ tayin istesek bu yıl balıkesire hakkı yenmiş biri olark ben senin gerinde kalıcam buna ne diyeceksin merak ediyorum)
3.bu arada hakkımızı sınıfçılar değil giden eski bakan yemiştir haram zıkkım olsun ona

lider türk-10

Aktif Üye
Üye
SAYIN THELİON'A SAYGILARIMLA!...
BEN ÖĞRETMENİM.YAN ALANIMDA SOSYAL BİLGİLER.EĞİTİMİNİDE ALDIM.SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİNE ATANDIM.SİZ BÜTÜN SINIFÇILARIN İSTEDİĞİ ALANA GEÇTİĞİNİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ?
HERKES ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPMADI VEYA YAPAMADI.YAN ALANI OLANLAR GEÇEBİLDİ.BU BİR HAK İSE BENDE BU HAKKIMI KULLANDIM.
SOSYAL BRANŞINDA BİR ARKADAŞ SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE ATANMA HAKKINI NERDEN BULUYOR.BUNUN EĞİTİMİNİ ALDIMI?
SİZ YAZDIKLARIMI İYİ OKUMADINIZ HERHALDE.OKUMA VE YAZMANIZ BİRAZ PROBLEMLİ GALİBA YAZDIĞINIZ MESAJDAN ANLAŞILIYOR.
KİMSE KİMSENİN RIZKINI YİYEMEZ.ÖĞRETMENLİĞİ PARA OLARAK VEYA PASTA OLARAK GÖRMÜYORUM.SİZİN GİBİ ARKADAŞLARIN GÖRDÜĞÜNÜ TESPİT ETMİŞ BULUNMAKTAYIM.
SİZ ATANAMAYAN ARKADAŞLARI DÜŞÜNÜYORSANIZ.O ZAMAN 21 SAATTEN FAZLA DERS ALMAYIN ATANAMAYAN ARKADAŞLARA DA KADRO AÇILSIN.BEN HAFTALIK 21 SAAT DERSE GİRİYORUM.
KISACA;MESLEKTAŞLARIMIN DAHA OBJEKTİF VE HAKKANİYET ÖLÇÜLERİNE UYGUN YORUMLAR YAPMASINI DİLİYORUM.ŞU KISA ZAMANDA BRANŞ ARKADAŞLARIM HAKKINDAKİ İZLENİMLERİM HİÇDE OLUMLU DEĞİLDİR.
ÖĞRENCİ VE VELİLERE KARŞI BİZLERİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İSTEYEN VE YÜZÜMÜZE YAPMACIKDA OLSA GÜLEN AMA ARKAMIZDAN HER TÜRLÜ DOLAPLARI ÇEVİREN MESLEKTAŞLARIMIZI GÖRDÜKÇE ÜZÜLÜYORUM.
BAŞKA HİÇBİR MESLEKTE BU KADAR ÇEKEMEMEZLİK OLDUĞUNU ZANNETMİYORUM.
BALIKESİR'E TAYİNE GELİNCE SIRALAMAYA GİRERİZ HERKES HAKKINA RAZI OLUR.
BEN ŞİMDİYE KADAR HEP HAKKIMA RAZI OLDUM DAHA FAZLASININ PEŞİNDEN HİÇ KOŞMADIM...