Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

erolsezgin

Üye
Üye
sınıf öğretmeni olmayanların sınıf öğrt. olarak atanması ne kadar yanlış ise alan değişikliği ile sınıf öğretmenlerinin ya da diğer branşların alan değiştirmesi en az o kadar büyük bi yanlıştır... 8 yıllık öğretmenim, dağ başındaki YİBO da 4. yılımı dolduruyorum. memlekete gitme umutları ise neredeyse sona erdi. bu durumun müsebbibleri kim ise kesinlikle helal etmiyorum.

thelion

Aktif Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

agent' Alıntı:
aynı şey oldu aslında,,neden çünkü 5.sınıfları aldı branşlar,,artık 5.sınıfların sosyaline de giriyorsunuz:)eskiden sınıf öğretmenleri giriyordu,,bu seneden itibaren sizler ,,böylece ders saatleriniz arttı istediğiniz yere gidersiniz,,,rahat rahat,,
aksine sınıf öğrt.fazlası olduğu için onlar bir yere gidemiyorlardı zaten il dışına ,,şimdi hiç gidemeyecekler.ilk 4.sınıf kaldığı için,,fazla bir şey değişmedi yani branş öğrt.leri yine avantajlı ..

eskisi gibi 5. sınıflar sınıf öğretmenlerinde kalsaydı ve onlar bu şekilde branşa geçseydi,,haksızlık o zaman olurdu.,,şimdi dengelendi durum.
Hocam amma bi, hesap yapmışın ha demek haksızlık olmuyor ha helal olsun ne diyelim...bu arada haksızlığı sınıfçılar yada branş değiştirenler yaptı demiyorum o hakkı verende suç...

keremisli

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Benim köyde çalıştım dememdeki amacım içme suyunun 1 km öteden taşındığı,elektriklerin kesildiği zaman en azından 1 hafta gelmediği,telefonun ve cep telefonunun olmadığı,kar yağdığı zaman yolların en az 20 gün kapalı kaldığı,köy minibüsünün haftada en fazla 2 gün ilçeye gittiği vs.vs. yerleri ve zamanları anlatabilmek içindi.Buralarda çalışan öğretmenler öyle tavandan maaş felan almazlar derece ve kademesine göre maaş alırlar.Sadece müd. yet. öğretmensen haftada 3 ek ders fazla alırsın hepsi o kadar.
Tabi ki buralarda babamızın hayrına çalışmadık devletin bize verdiği maaş karşılığında çalıştık.Ama öyle bazı arkadaşların dediği gibi tavandan maaş almadık derecemiz kadememiz neyse ona göre maaş aldık.Bunları söylememdeki amaç sınıf öğretmenlerinin burada sözü çok edilen puanları nasıl topladığını anlatmak içindi,gariban edebiyatı yapmak için değil.Yoksa o köyde geçen yıllarımı güzel bir anı olarak hala anarım.
Burada bizlerin asıl olarak 4+4+4 sisteminin sakat yönlerini tartışmamız gerekirken,bazıları işi artık forumlarda görmediği kişilere hakarete kadar vardırmış.Tabi ki eleştiri yapılır ama üniversite bitirmiş insanların belirli bir düzeyinin olmasını ben kendi adıma her zaman beklerim.
Herkesi malumu olduğu üzere bu sene yeni sisteme geçildi ve ilkokullar 4 yıla indi,Ortaokullar ise 4 yıla çıktı.Bu durum sınıfçılarda %20 civarında bir fazlalığa neden oldu.Bakanlıkta bu fazlalığı eritmek için sınıfçılara belirli koşullarda branşa geçme hakkı tanıdı.
Peki %20 lik fazlalık karşısında sınıfçıların ne yapmasını bekliyordunuz.Sınıfçıda kendini bu yeni durum karşısında ileride sıkıntıya girmemek için bir kısmı branşa geçti.Olay bu kadar basit.Arkadaşlar burada hepimiz devlet memuruyuz,devlet bize emreder bizlerde o emredileni yerine getiririz elimizden maalesef başka birşey gelmiyor
Peki neden sınıfçılardan branşa geçen oldu
1)Haftada 18 saat yerine 15 saat maaş karşılığı çalışmak için
2)İlksan denilen ne iş yaptığı belirsiz bir kurumdan kurtulmak için
3)Daha kolay tayin olmak için
4) %20 sınıfçı fazlalığının belirsizliğinden kurtulmak için vs vs
Haksızlığa uğradını söyleyen branşçılar kendi açılarından haklı olabilirler ama burada sormak isterim devenin neresi doğru ki boynu da doğru olsun.Sadece MEBi bile ele alırsak o kadar çok yanlış uygulama yapılmış ve hala yapılıyor ki.Sonuçta bir kısım sınıfçıda ileride sınıf öğretmenliğinin belli konularda sıkıntılı bir süreçten geçeceğini varsayarak ya da sınıf öğretmenliğinde olan bazı yanlış uygulamalardan kurtulmak adına branşa geçmek durumunda kalmıştır

sfkdgn

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

lan değişikliği konusunda mem memur resim öğretmenliğine geçen arkadaşa etkin olcağınızı düşünüyormusunuz yapabilecekmisiniz diye sorunca bakan yapacağımızı düşünüyor bir bildiği vardır demiş.Eeeeeeeee koca bakan vardır bir bildiği!