Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

mehmetttç

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Arkadaşlar bu yazılanları her iki gruba da yakıştıramadım. Hata yapan meb! Ama siz birbirinize düşmüşsünüz! Ortada yanlış bir uygulama var. Herkes bunu biliyor ve söylüyor.İki taraf da birbirine yükleniyor. Ama bu mesele sınıfçı sosyalci meselesi değil! Şuan ben Kars'ta görev yapıyorum ve dışarısı -21 derece. 9 yıldır da burda görev yapıyorum. Okulum ilkokul olduğu için batıya tayin isteyeceğim. Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim ve alan değişikliğini hiç düşünmedim. Şimdi batıda alan değişikliği sonucu açık olan yerlerin dolmasıyla yine gidemeyeceğim.Ve bu koşullarda göreve devam edeceğim. Burda bir haksızlık var mı yok mu siz değerlendirin???

agent

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

mehmetttç' Alıntı:
Arkadaşlar bu yazılanları her iki gruba da yakıştıramadım. Hata yapan meb! Ama siz birbirinize düşmüşsünüz! Ortada yanlış bir uygulama var. Herkes bunu biliyor ve söylüyor.İki taraf da birbirine yükleniyor. Ama bu mesele sınıfçı sosyalci meselesi değil! Şuan ben Kars'ta görev yapıyorum ve dışarısı -21 derece. 9 yıldır da burda görev yapıyorum. Okulum ilkokul olduğu için batıya tayin isteyeceğim. Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim ve alan değişikliğini hiç düşünmedim. Şimdi batıda alan değişikliği sonucu açık olan yerlerin dolmasıyla yine gidemeyeceğim.Ve bu koşullarda göreve devam edeceğim. Burda bir haksızlık var mı yok mu siz değerlendirin???
aynı şey oldu aslında,,neden çünkü 5.sınıfları aldı branşlar,,artık 5.sınıfların sosyaline de giriyorsunuz:)eskiden sınıf öğretmenleri giriyordu,,bu seneden itibaren sizler ,,böylece ders saatleriniz arttı istediğiniz yere gidersiniz,,,rahat rahat,,
aksine sınıf öğrt.fazlası olduğu için onlar bir yere gidemiyorlardı zaten il dışına ,,şimdi hiç gidemeyecekler.ilk 4.sınıf kaldığı için,,fazla bir şey değişmedi yani branş öğrt.leri yine avantajlı ..

eskisi gibi 5. sınıflar sınıf öğretmenlerinde kalsaydı ve onlar bu şekilde branşa geçseydi,,haksızlık o zaman olurdu.,,şimdi dengelendi durum.

HARUN1989

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

İş kendi menfaatine gelince hakkı hukuku unutan o kadar çok insan var ki Allah ıslah etsin diyorum..

keremisli

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Şu anda sınıfçıların yan alana geçmesine ateş püskürenler.. yıllarca üniversitelerin öğretmenlikle hiç alakası olmayan bölümlerinden mezun olup ya da eğitim fakültelerinin fizik,kimya,biyoloji,fransızca v.b bölümlerinden mezun olup şu anda sınıf öğretmenliği yapan öğretmen sayısının ,sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olan öğretmen sayısından daha fazla olduğunu biliyorlar mı acaba?Eğer bana inanmadıysan en azından kendi çalıştığın okulda sınıf öğretmeni olanlara bi sor bakalım kaç tanesi sınıf öğretmenliği mezunuymuş.Acaba ortada gerçekten bir hak yeme durumu varsa en başta kimin hakkı yenmiş şöyle sakin bir kafayla düşün bakalım..
Eğer hakkının yendiğini düşünen varsa forumlarda yüzünü bile görmediği yıllarını bu mesleğe vermiş olanlara hakaret etmek yerine hiç düşünmeden mahkemeye başvurup hakkını arasın
Ben 2004 yılında tayinim çıktığında yolluk almayacında direkt mahkemeye başvurup hakkımı aramıştım açtığım dava sonunda haklı olduğum sabit görülerek almam gereken yolluğun faiziyle birlikte bana ödenmesine karar verilmişti.
Haksızlığa uğradığını düşünenlere tavsiyem hiç zaman kaybetmeden bu konuyla ilgili dava açmalarıdır.
Yoksa gelip forumlarda hiç görmediği kişilere hele ki meslektaşlarına hakaret etmek en hafif tabirinden acizlikten eziklikten başka birşey değildir

thelion

Aktif Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

hakkımı helal etmiyorum ama kime garip sınıfçılara değil tabiki onlara bu hakkı veren önlerini açan bakana... atama bekleyen ve tayin isteyecek olan öğretmenlerin hakkı gasp edilmiştir.bu kadar basit bir olay bu... ancak bazı arkadaşlar( MESALA ÜSTTEKİ MESAJ )sınıf öğretmenliğine olmadık meslek sahiplerinin girdiğinden bahsediyor.Gıda mühendisi zamanında öğretmen olmuş diyor iyide onların öğretmen olması senin de sosyalci olman için bir sebep olmamalı...Senin hakkın onlkar tarafından gasbediliyorsa benim hakkımı da gaspetmene bir sebep olmamamalı...
mehmettç adlı arkadaşın pozisyonunda bende varım benim gibi bir çok insan var ssanki bu sınıfçılar sadece köylerde görev yapıyor biz ankara nın göbeğindeyiz alla alla bune mantık ben tam 7 yıldır köydeyim ve sınıfçıların sosyale geçmesiyle önüm artık tıkandı sosyale geçenlerin hemen hemwen hepsinin puanı benden fazla gelde git şimdi izmire hadi bakalım HA bu arada ben 7 yıldır köydeyim puan toplamak için ilçeye, ile gitmiyorum. Köyde yim diyen sınıfçı vatandaşlar soba yakıp hademelik yaptıgını söyleyenler babanızın hayrına yapmıyorsunuz herhalde o işleri karşılıgnda size 30 PUAN VERİYORLAR.ayrıca müdür yetkili lik ile paranın tavan tyaptıgı maşşları alıyorsunuz daha ne diyeyim