okutulabilecek kitaplar

s.o.sl

Üye
Üye
okutulabilecek kitaplar

can dündar yükselen bir deniz 8. sınıflara çok uygun, akıcı ve güzel aynı zamanda gölgedekiler kitabı da olabilir bir de ibrahim candanın seni anlasaydık bu hale gelmezdik kitabını tavsiye edebilirim

ken-di

Üye
Üye
okutulabilecek kitaplar

arkadaşlar ben de 8. sınıflar için önerilebilecek kitaplar arıyorum. önerisi olan var mı?
1.dünya-kurtuluş savaşları ile cumhuriyetin ilk yılları ile ilgili roman havasında kitaplardan olursa sevinirim.
ben öğrencilerime başta Nutuk olmak üzere, Turgut Özakman'ın şu çılgın türkler serisi (Şu çılgın Türkler, Diriliş, Cumhuriyet 1-2 ve kıbrıs) ile İsmail Bilgin-Sarıkamış Beyaz Hüzün, Tuğgenaral Ziya Yergök'ün anılarından oluşan Sarıkamış'tan Esarete ve Falih Rıfkı Atay'ın Çankaya'sını önerdim. ama Çankaya biraz çocuklara ağır gibi. Bunlara ekleyebileceğiniz başka kitap var mı acaba?
şimdiden teşekkürler

aysanli

Üye
Üye
okutulabilecek kitaplar

hocam 8'lere ben Elveda Osmanlı'yı okutuyorum.Tavsiye ederim
7'lere Yavuz Bahadıroğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'i
Okay Tiryakioğlu Kanuni
Örnek Hayatlar dizisinden Vakıf kuranlar
6'lara Ahmet Yılmaz Boyunağa Hilal Uğruna
Yavuz Bahadıroğlu Malazgirtte bir cuma
sabahı

samyeli44

Üye
Üye
okutulabilecek kitaplar

7 SINIFLAR için ZEHRA AYDÜZ OSMANLI TARİHİ 8 sayıdan oluşuyor tüm padişahlar ve yaptıkları hikayeleştirilmiş şekilde anlatılıyor çocuklardan çok güzel dönütler aldım

zuhal-zuhal

Üye
Üye
Uzun Beyaz Bulut Gelibolu-Buket Uzuner...Çanakkaleyle ilgili ilginç yaşanmış bir olay..Sonundaa aıracağınız bir kitap.Ben öğrencilerime öneriyorum ve özeikle birinci dönem bunu veriyorum.

Son düzenleme: