Derste uyguladığınız oyunlaştırılmış konu anlatımı

c.k

Aktif Üye
Üye

Paris Barış konferansına katılan devletleri öğrencilere paylaştırıp Osmanlının hangi topraklarını istediklerini sordum. Öğrenciler paylaşamadı:)
Bu konunun açılması çok iyi olmuş, öğrenciler sıkılıyoruz diye dert yanıyorlardı.

poyrazimu

Üye
Üye

öğrencilere konuları veriyorum bu gün malazgirt savaşı ve anadoludaki beylikler konusu vardı tiyatro hazırlamışlar kostümlerle sundular o kadar güzel olmuştu ki kendim bile şaşırdım tabi ki derse ilgisi olanlar ve çalışkan bir gruptu diğerlerinede örnek oldular.konu sonunda arkadaşlarına soru sordular doğru yanlış etkinliği yaptılar.güzel bir konu işleyişi oldu.sınıfın oturma şekline göre gruplara ayırıyorum her bir grup konuyu kendi çalışmalarıyla anlatıyor yavaş yavaş öğrendiler çok farklı hazırlıklara girişiyorlar daha iyi olmak için çabalıyorlar şimdilik böyle gidiyor geçen senede girdiğim sınıflar bildiğim bir sınıf olmasıda bir avantaj dezevantıjımız sınıf kalabalık 45 kişi biraz yoruyor.

hkonyali

YERYÜZÜNÜN ÖĞRETMENİ,GÖKYÜZÜNÜN ÖĞRENCİSİ
Üye

Bende Örneğin kızılay konusunda sınıfı 4 er li 5 erli gruplara ayırıp bir resim çizmelerini istiyorum. Daha sonra resimler teker teker grup içinde değiştirerek diğer grubun yapmadığı eksikleri diğer grubların gidermesini istiyorum.Her resim her grubun elinden geçecek.Değişimler gerçekleştirkten sonra gruplar neleri eksik yapmış onları son şekliyle görüyor.

sosyalci1980

Çalışkan Üye
Üye
Anadolu ve Mezopotamya Devletleri. Orta Asya Türk Devletleri.
Osmanlı'da devlet yönetimi (divan uyeleri) ve
Osmanlı ordusu konularını ders içi kısa drama ve tiyatro şeklinde isliyoruz hocam

mukaddess

Yeni Üye
Üye
Paralel ve meridyenleri portakal üzerinde göstererek anlatma ve öğrencilere de çizdirmek