Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

egemenimiz

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

HaticeToprak' Alıntı:
Arkadaşlar ben yanlış bir şıkka bastım. Sosyal Bilgiler'den farklı bir bölüme geçmedim...
Zekidoğan' Alıntı:
Branş öğretmeni olupta başka branşa geçenler değil de, sınıf öğretmeni olup branşa geçenler ortaokulda ve lisede çok sorun yaşayacaklar.Karşılarında höt denince pusan minikler değil, öğretmenine efelenen ergenler görünce ne yapacaklar merak ediyorum.Akademik kariyer ( bilgi ) konusuna girmek bile istemiyorum.Hayırlısı...
OKADAR PİŞMANIMKİ.SÖYLEDİKLERİNİZ ÇOK DOĞRU VE SİZE SONSUZ KATILIYORUM.13 YILLIK ÖĞRETMENKEN GİTTİM SOSYALE.VE OKADAR ZORLANIYORUM Kİ ANLATAMAM.ÖZELLİKLE 8.SINIFLARDA.KENDİMİ İŞE YARAMAZ BİR ÖĞRETMEN OLARAKGÖRÜYORUM.SINIFA HİÇ AYAĞIM GİTMİYOR VE ÇOK MUTSUSZUM.HİÇ BÖYLE PLACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM.SINIFI VE ÖĞRENCİİLERİMİ OKADAR ÖZLEDİM Kİ ANLATAMAM.İNŞALLAH SINIFA GERİ DÖNEMİRM.VE ÖĞRENCİLERE HAKSIZLIK YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.NE KADAR HAZIRLANSAM DA KENDİMİ YETERLİ GÖRMÜYORUM.

siyahbere

Aktif Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

egemenimiz' Alıntı:
OKADAR PİŞMANIMKİ.SÖYLEDİKLERİNİZ ÇOK DOĞRU VE SİZE SONSUZ KATILIYORUM.13 YILLIK ÖĞRETMENKEN GİTTİM SOSYALE.VE OKADAR ZORLANIYORUM Kİ ANLATAMAM.ÖZELLİKLE 8.SINIFLARDA.KENDİMİ İŞE YARAMAZ BİR ÖĞRETMEN OLARAKGÖRÜYORUM.SINIFA HİÇ AYAĞIM GİTMİYOR VE ÇOK MUTSUSZUM.HİÇ BÖYLE PLACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM.SINIFI VE ÖĞRENCİİLERİMİ OKADAR ÖZLEDİM Kİ ANLATAMAM.İNŞALLAH SINIFA GERİ DÖNEMİRM.VE ÖĞRENCİLERE HAKSIZLIK YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM.NE KADAR HAZIRLANSAM DA KENDİMİ YETERLİ GÖRMÜYORUM.

Değerli hocam böyle basit oyunlar yapmanıza gerek yok. 26 Mart 2013'te kayıt olup 12 dakika sonra mesajı yayınlanan ama ne hikmetse bir daha yazmayan bir üyenin varlığını değil terbiyesini tartışmak lazım. Böyle çocukca şeyler yapmayın. Benim okulumda da iki tane yan alan değişikliği ile gelen Sosyal Bilgiler öğretmenleri var ikisi de pişman değil. İşin kötüsü alan değiştirip pişman olan bir meslektaşımı daha görmüş değilim. Merak etmeyin bu dönem belki akademik bilgi olarak sıkıntı çekerler ancak gelecek öğretim yılında aşinalıkları olacağından sorun yaşamayacaklardır. Çünkü üniversitede ortaokul müfredatı konularını görmedik hiçbirimiz. "Yok biz gördük müfredata göre konuları işledik bize onları öğrettiler bizde işlediğimiz konuları öğretiyorum" diyen varsa buyursun. Tarih, Coğrafya görmek başka, ilköğretimde konu anlatmak başka.

Bu durumdan rahatsız olmak, meslektaşlarımıza saygısızlık yapmamızı haklı göstermez. Çok değil biraz saygıyla çözebiliriz sorunu.

ümitli

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Alan değişikliğiyle sosyal bilgiler öğrt.geçtim ve gayette memnunum.ve sosyal bilgilere geçen her kesinde memnun olduğu kanaatindeyim.cerbeze yapıp ortalığı karıştırmaya gerek yok.

tuncay59

İSTANBUL/ Beykoz
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Herkesin kendi işini yapması esastır.Atın yapacağı işi eşek yapamaz, eşeğin işini de at yapamaz.Yapıyor gibi görünür ama , hakkını vererek yapılmış olmaz..

velociraptor

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

14 yıllık sınıf öğretmeniyken sosyal bilgiler alanına geçtim. yorumları gördükçe keşke sınıf öğretmeni olarak kalsaydım diyorum. ama her halukarda ben kendimi hala sınıf öğretmeni kabul ediyorum. burdaki aklı başında sınıf öğretmeni kardeşlerimin yorumlarını da gururla okudum.
biri hakkımı helal etmem demiş, sanki boğazına çöküp aldık. halbuki bu kardeşimiz bizim üst düzey kabiliyet gerektiren alanımıza çinicilik, bahçe tarımı mezunları, mektupla, 2 aylık formasyonla elemanlar alınırken sesi çıkmamıştır. benim sınıf öğretmeni kardeşim okulun bahçesinde kurşuna dizilirken ne kendisi ne de annesi bi kaygı yaşamamıştır. sanki biz bu alanı tombalayla çektik. hepimizin transkripti mevcut. alana geçtikse odinaryus olarak ta atanmadık. biri demiş sınıf öğretmenlerinin müdür yetkiliyken maaşları tavan yapıyodu. buna gülcektim ama neremle güleyim bi türlü karar veremedim. birbirine saygısı olmayansırt sırta vermeyen bu grubu ne hükümet ciddiye alıyor, ne veliler eski hürmeti gösteriyorlar. buna kimsenin küsme hakkı da yok...