6. Sınıf Sosyal Bilgiler Yıllık Planları 2020 /2021

alrzagny

Üye
Üye
Telif hakkı, Patent hakkı anlatıyoruz. Emeğe saygı anlatıyoruz. Ama benim yıllık planımı alıp ufak tefek düzeltip -ki onu da becerememişsin yüklüyorusun. Yaparken yüzün kızarmıyor mu? Çok merak ediyorum. Ben her yıl yüklüyorum kendi planımı düzelterek demek ki 1 ay sonra silmek gerekirmiş. Aramızda öğretmen görünümlü EMEK HIRSIZLARI varmış!!!!!

sat34

Üye
Üye
Telif hakkı, Patent hakkı anlatıyoruz. Emeğe saygı anlatıyoruz. Ama benim yıllık planımı alıp ufak tefek düzeltip -ki onu da becerememişsin yüklüyorusun. Yaparken yüzün kızarmıyor mu? Çok merak ediyorum. Ben her yıl yüklüyorum kendi planımı düzelterek demek ki 1 ay sonra silmek gerekirmiş. Aramızda öğretmen görünümlü EMEK HIRSIZLARI varmış!!!!!
Sayın hocam keşke biraz araştırsaydınız da öyle yazsaydınız. Yukarıda hazırlanan yıllık planlar sıfırdan yapılmıştır. Okumanız yazmanız var mı bilmiyorum ama; içeriği inceleseydiniz görecektiniz ki herşeyin sıfırdan hazırlandığını.( sıfırdan kastedilen şey ders kitabına uygun olarak önceki yıl hazırlanan yıllık plan üzerinde değişiklik yapmaktır.) Ama sadece emeğe saygı, telif vb ile göz boyamaya çalışmanızla hiç hoş olmamış. Öyle klavye delikanlılığı olmaz. Yanlış yaparsın buda aramızı açar.

sat34

Üye
Üye
Yaptığım yıllık plan tamamiyle kendi emeğim olup yaklaşık 4 - 5 saatte hazırladım.
O kadar hak hukuk emek, telif hakkı emeğe saygıdan bahsediyorsanız inşallah kullandığınız her şeyde telif hakkını gözetiyorsunuzdur.
Lütfen şu sorulara cevap dürüst cevap verin:
Okulunuzda herhangi bir kitaptan hiç fotokopi çektiniz mi telife girer,
Soru bankası, yaprak test, özetler vb için fotokopi çektiniz mi? Çektiyseniz telife girer...
Bilgisayarınızda yüklü olan tüm programlar lisanslı ve ücretli mi? Değilse telif ve patent hakkına girer.
Youtube'den hiç video vb indirdiniz mi? İndirdiyseniz telif hakkına girer.
Bilgisayarınızda kurulu olan office programı lisanslı mı yoksa crekli mi? crekli ise telife girer.
Cep telefonunuzda kurulu olan tüm uygulamalar ücretli ve lisanslı mı ve özellikle ücretsiz video indirme programı kurulu mu? Eğer kurlu ise telif hakkına giren video ve eserleri izinsiz indirmiş oluyorsunuz. Bu da en baba telif hakkına girer ki yasal olarak suçtur. Tabii yakalanmadığınız sürece hiç sorun yok.
Sayın hocam bunu size daha çooooooooook uzatabilirim.
Eğitim adına faydalı birleyler yapmak isteyen kişilere destek olmuyorsanız bari köstek (engel) de olmayın ki insanlığa faydalı kişi sayısı çoğalsın.

Bu ve diğer sosyal sitelerinde bana ait sayısız dosya ve döküman paylaşılıyor ve hiç itiraz etmiyoruz.
Çünkü temel hedefimiz öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize faydalı olmaktır.

Her ne sebeple olursa olsun kalbinizi kırdıysam kusura bakmayın özür diler, Saygı ve selamlar sunarım...

alrzagny

Üye
Üye
Siz orada bulduğunuz yıllık planı alıp, başlığını değiştirip, yılını değiştirip, sonra da sadece MEB yeni başlıkları ekleyince EMEK vermiş olmuyorsunuz kusura bakmayın. Benim emeğimi kopyala yapıştır yapmış oluyorusunuz. Hazıra konmuş oluyorusunuz. Ben aynı durumu geçen sene Erkan İSANMAZ hocamla da yaşadım. Kendisi sağolsun, duruma anlayış gösterip hemen sildi. Çünkü o da anladı durumun hatalı olduğunu. Sizin yapmış olduğunuz bir şeyi kopyala yapıştır yapıp ben uygulamam. Çünkü benim EMEĞİM değil. Sayın Erkan İSANMAZ hocamın slaytlarını kullanıyorum. Kendisine de her fırsatta teşekkür ediyorum. Ancak slaytların başlığını değiştirip kullanmıyorum ya da sisteme benimmiş gibi yüklemiyorum. Siz topluma hizmet ettiğinizi düşünüyorsunuz ancak topluma hizmet bireysel akıl yürütmeler sonucu olur. Burada ortada bir fikir yok sadece bilgi hırsızlığı var. Ben hiçbir programı sahte kullanmam. Hiçbir kitaptanda fotokopi çekmem. Anlattığım konulardan kitaplardan alıntı yaparım. Ancak yazar ve kitap ismi vererek yaparım bunu. Çünkü EMEĞE SAYGIM var. Bu zamana kadar yaptığım yıllık planlarda bir benzerini bulamazsınız. Çünkü kendi kendime yaptım ve her yıl düzenledim. Talim ve Terbiye Kurulunun kazanımları ile düzenledim. Ara disiplinleri araştırdım. Atatürkçülük konuları ile bağdaştırdım EMEK vermek işte budur. Başlık koymak EMEK vermek değildir. Sizden ricam silmeniz ben aylar önce yıllık planımı düzenledim. yüklemek için MEB seminerlerini bekledim. Yarın sisteme yüklememi yapacağım. En kısa zamanda silmenizi umuyorum. Çünkü EMEK vermek önemli!