Sosyal 6- Meridyenlerle İlgili Saat Hesapları Problem Çözüyor Musunuz

madi

Çalışkan Üye
Üye
selam arkadaşlar meridyenlerle ilgili problemler çözüyor musnuz derste 2. üniteye yeni başladık ,coğrafi konum,paralel meridyen özellikleri verdikten sonra örnek çözmedim zaten zaman kalmadı diğer derste problem çözmeyi düşünüyorum ama kitapta ve amaçlarda yok siz veriyor musnuz Teşekkür Ederim
ölçeklerde de ne kadar vericez birer örnekle geçiyor muyuz Teşekkür Ederim

poyraz1

Üye
Üye
Ben saat hesaplama veya paraleller arası mesafe hesaplama verilmeyecek (Sbs'de sorulmayacak) diye duymuştum ama kesin olarak bilmiyorum. Anlatırken bir-iki basit örnek verdim. Bilen bir meslektaşımız yazarsa sevinirim. Teşekkürler... ???

neblina

Yeni Üye
Üye
Gaziantep'te sene başında bakanlığın müfredat hazırlama komisyonundan gelen uzman öğretmenle yaptığımız toplantıda yerel saat hesaplarının SBS'de sorulmayacağı söylendi. Ancak bu konuda uygulamada da bir birlik yok. Bazı arkadaşlar bunu analatırken, bazılarımız konularda yer vermiyor. Konu anlatımlı test kitaplarına bakmayı doğru bulmuyorum. çünkü bir çoğunda bi dünya yanlışlık var. Özellikle SBS konu kapsamı içinde bir çok gereksiz konuya yer vermişler.

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Sosyal 6- Meridyenlerle İlgili Saat Hesapları Problem Çözüyor Musunuz

Buna benzer konu geçen senede tartışılmıştı. Kazanımlara baktığımızda hesaplamalarda zaten yer almıyor. Bu sene yapılan SBS'de önümüzde bize bir örnek. Test kitapları bizi bağlamaz. Ayrıca dersanelerde de gösteriyorlarmış. Zaten mevcut hali ile bile yetiştirmek imkansızken birde bunlara girilirse son iki üniteye giremezsiniz.

gülseven

Üye
Üye
Sizler de muhakkak görmüşsünüzdür SBS soruları içerisinde bu tür sorular yer almamış. Bundan sonra da sorulacağını zannetmiyorum. Zaten Mili Eğitim kendi kitabı dışında bir yerden soru yöneltemez. Ancak ben buna rağmen birkaç basit örnek verdim öğrencilerime. Test kitapları ve dersaneler yanıltıcı olabiliyor. Bir sürü gereksiz ayrıntılara boğuyorlar öğrencileri.