1. Forum sistemimizin değişmesinden sonra bazı kullanıcıların girişinde sorun yaşanmaktadır. Sorun yaşayan üyelerimiz şifre hatırlatma ile ilgili olan Üye Girişi Sorununu Nasıl Çözerim Konusunu Tıklayarak inceleyebilir. Yine sorun yaşarsanız erkanhoca@hotmail.com adresine kullanıcı adınızı ve üye olurken kullandığınız maili gönderiniz..

Sosyal 6- Meridyenlerle İlgili Saat Hesapları Problem Çözüyor Musunuz

'Müfredat' forumunda madi tarafından 14 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaşlar meridyenlerle ilgili problemler çözüyor musnuz derste 2. üniteye yeni başladık ,coğrafi konum,paralel meridyen özellikleri verdikten sonra örnek çözmedim zaten zaman kalmadı diğer derste problem çözmeyi düşünüyorum ama kitapta ve amaçlarda yok siz veriyor musnuz Teşekkür Ederim
    ölçeklerde de ne kadar vericez birer örnekle geçiyor muyuz Teşekkür Ederim

2. poyraz1

poyraz1 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben saat hesaplama veya paraleller arası mesafe hesaplama verilmeyecek (Sbs'de sorulmayacak) diye duymuştum ama kesin olarak bilmiyorum. Anlatırken bir-iki basit örnek verdim. Bilen bir meslektaşımız yazarsa sevinirim. Teşekkürler... ???

3. neblina

neblina Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gaziantep'te sene başında bakanlığın müfredat hazırlama komisyonundan gelen uzman öğretmenle yaptığımız toplantıda yerel saat hesaplarının SBS'de sorulmayacağı söylendi. Ancak bu konuda uygulamada da bir birlik yok. Bazı arkadaşlar bunu analatırken, bazılarımız konularda yer vermiyor. Konu anlatımlı test kitaplarına bakmayı doğru bulmuyorum. çünkü bir çoğunda bi dünya yanlışlık var. Özellikle SBS konu kapsamı içinde bir çok gereksiz konuya yer vermişler.

4. erkanisanmaz

erkanisanmaz Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    2,306
    Ödül Puanları:
    113
    Sosyal 6- Meridyenlerle İlgili Saat Hesapları Problem Çözüyor Musunuz

Buna benzer konu geçen senede tartışılmıştı. Kazanımlara baktığımızda hesaplamalarda zaten yer almıyor. Bu sene yapılan SBS'de önümüzde bize bir örnek. Test kitapları bizi bağlamaz. Ayrıca dersanelerde de gösteriyorlarmış. Zaten mevcut hali ile bile yetiştirmek imkansızken birde bunlara girilirse son iki üniteye giremezsiniz.

5. gülseven

gülseven Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sizler de muhakkak görmüşsünüzdür SBS soruları içerisinde bu tür sorular yer almamış. Bundan sonra da sorulacağını zannetmiyorum. Zaten Mili Eğitim kendi kitabı dışında bir yerden soru yöneltemez. Ancak ben buna rağmen birkaç basit örnek verdim öğrencilerime. Test kitapları ve dersaneler yanıltıcı olabiliyor. Bir sürü gereksiz ayrıntılara boğuyorlar öğrencileri.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş