www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Sosyal 6- Meridyenlerle İlgili Saat Hesapları Problem Çözüyor Musunuz

'Müfredat' forumunda madi tarafından 14 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    selam arkadaşlar meridyenlerle ilgili problemler çözüyor musnuz derste 2. üniteye yeni başladık ,coğrafi konum,paralel meridyen özellikleri verdikten sonra örnek çözmedim zaten zaman kalmadı diğer derste problem çözmeyi düşünüyorum ama kitapta ve amaçlarda yok siz veriyor musnuz Teşekkür Ederim
    ölçeklerde de ne kadar vericez birer örnekle geçiyor muyuz Teşekkür Ederim

2. poyraz1

poyraz1 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben saat hesaplama veya paraleller arası mesafe hesaplama verilmeyecek (Sbs'de sorulmayacak) diye duymuştum ama kesin olarak bilmiyorum. Anlatırken bir-iki basit örnek verdim. Bilen bir meslektaşımız yazarsa sevinirim. Teşekkürler... ???

3. neblina

neblina Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gaziantep'te sene başında bakanlığın müfredat hazırlama komisyonundan gelen uzman öğretmenle yaptığımız toplantıda yerel saat hesaplarının SBS'de sorulmayacağı söylendi. Ancak bu konuda uygulamada da bir birlik yok. Bazı arkadaşlar bunu analatırken, bazılarımız konularda yer vermiyor. Konu anlatımlı test kitaplarına bakmayı doğru bulmuyorum. çünkü bir çoğunda bi dünya yanlışlık var. Özellikle SBS konu kapsamı içinde bir çok gereksiz konuya yer vermişler.

4. erkanisanmaz

erkanisanmaz Site Yöneticisi Site Yetkilisi Admin

Alınan Beğeniler:
    949
    Ödül Puanları:
    113
    Sosyal 6- Meridyenlerle İlgili Saat Hesapları Problem Çözüyor Musunuz

Buna benzer konu geçen senede tartışılmıştı. Kazanımlara baktığımızda hesaplamalarda zaten yer almıyor. Bu sene yapılan SBS'de önümüzde bize bir örnek. Test kitapları bizi bağlamaz. Ayrıca dersanelerde de gösteriyorlarmış. Zaten mevcut hali ile bile yetiştirmek imkansızken birde bunlara girilirse son iki üniteye giremezsiniz.

5. gülseven

gülseven Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sizler de muhakkak görmüşsünüzdür SBS soruları içerisinde bu tür sorular yer almamış. Bundan sonra da sorulacağını zannetmiyorum. Zaten Mili Eğitim kendi kitabı dışında bir yerden soru yöneltemez. Ancak ben buna rağmen birkaç basit örnek verdim öğrencilerime. Test kitapları ve dersaneler yanıltıcı olabiliyor. Bir sürü gereksiz ayrıntılara boğuyorlar öğrencileri.

6. miles

miles Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    :) teşekkürler

7. cesana

cesana Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    selam arkadaşlar saat problemlerini sadece örnek olarak verdim

8. grandanm

grandanm Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    iyı olmuş

9. egelim

egelim Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben veriyorum arkadaşlar burası Türkiye bellide olmaz kitaptaki konulara etkinliklere kalırsa çocuklar yandı.

10. velli08

velli08 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben saat problemlerine hiç girmiyorum. hem öğrencilere çok ağır geliyor, hem de çok zaman istiyor. ölçeklerde biraz ayrıntıya inmek gerekiyor

11. gnbb16

gnbb16 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben 1.üniteyi yeni bitirdim.1 haftada 2.üniteyi işledikten sonra yazılıda bundanda birkaç soru soracağımdan neyin ne olduğunu anlamaları açısından saat farklarını biraz öğrettim.Evet önceki yıllardan tecrübe olarak son işlemde hata yapıyorlar ama yinede öğrenmelerinde yarar var diye düşünüyorum.Evlere alıştırma soruları verilse tekrarla öğrenirler elbette.Forumumuzdaki slaytlar süper işe yarıyor.Sınıfta projektörle izletince tam öğreniyorlar.Hazırlayanlarada çok teşekkür ediyoruz.

12. hbayram

hbayram Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet arkadaşlar kazanımları dikkate alırsak yerel saat hesaplamalarıyla uğraşmak zaman kaybı. Her ne kadar sbs de sorulmayacak ta olsa öğrencilerin bunları bilmesi konunun kavranması açısından faydalı olabilir. Öğrencileri "canavar" çocuklardan oluşan arkadaşlara öneririm.

13. begümmanas

begümmanas Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben hem saat hesap lamalarını hem paralel sorularını veriyorum.Örnek sorular da çözüyorum.Neredeyse iki dersimi buna ayırıyorum.Zamanı daha basit konulardan alıyorum.Herkese başarılar

14. cemocan07

cemocan07 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    valla ben kursta vermeyi düşünüyorum arkadaşlar okulda derseniz zaten zaman o kadar kısıtlı ki mümkün değil ama anlatacagım yinede

15. madi

madi Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Teşekkür Ederim ben de derste sadece Türkiye'nin matematik konumunu anlatırken doğusu ve arasındaki farkı hesaplayıp bir örnekle geçtim kursta da çözmem herhalde çünkü haftada 1 saat ne yetişecek ne vereceğim

16. özgecan

özgecan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ben saat hesaplamalarına girmeden geçtim. sadece 4 dakikayı bilsinler ve Türkiye'nin en doğusu ve batısı arasındaki yerel saat farkını hesaplamayı öğrensinler yeter bence. zaten daha fazlasını vermeye kalkarsak konular hayatta yetişmez.

17. aliço

aliço Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bizim için kazanımlar yol gösterici bu konuda meb in söylemide açık kazanım dışında soru olmayacak onun için yerel saat hesaplamalarına falan gerek olduğunu sanmıyorum

18. slmby

slmby Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sayın hocam problem çözümü yapılıyor

19. ernesto40

ernesto40 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar benim asıl merak ettiğim şey böyle gereksiz konular başka gelişmiş ülkelerde de var mı,bu kadar birbirinden koparılmış konular(özellikle 8. sınıflarda)ve hangi konulardan öğrencilerin sorumlu olunduğunun ne öğrenci tarafından ne de öğretmenler tarafından bilinmediği ve yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen hala bunların tartışılmak zorunda olduğu bir başka ülke var mı?.SAYGILARIMLA

20. betül nisa

betül nisa Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    slm arkadaşlar. ben yerel saat hesaplamalrına ve ölçeklere bi kaç örnekle değindim.
    burası Türkiye, geçen yıl sbs çok basitti ama bu yıl öyle olacağını sanmıyorum, bence değinin arkadaşlar bi kaç örnek olsada, sınavda çıkarsa öğrenci öğretmen anlatmadı demesin, herkese selamlar, süper slaytlar hazırlıyorsnz emeğinize sağlık:)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş