sos. Bilg. dersliği için yardım

kurabiye81

Aktif Üye
Üye
merhaba arkadaşlar bende kısmetse bu ay okulumuza bir derslik açmak istiyorum ama sınıfımıza alacağımız projeksiyon ve akıllı tahta için hiç bir fikrimiz yok bilgisi olan yada kullanıp menunum dediğiniz marka mmodelleller varsa lütfen paylaşın

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

bizim okulda 3 projeksiyon aleti var. ikisi benq diğeri hitachi.. hitachi bayaa iyi bi makine. uzaktan kumandalı perdesi var. görüntü kalitesi de oldukça iyi. ama ücret olarak da oldukça iyidir sanırım. benq da oldukça iyi görüntü kalitesine sahip. projeksiyonda önemli olan biraz da sınıfın karartılması. sınıfın perdelerini siyah taktırın. o zaman hepsinden iyi sonuç alırsınız.
keşke benim de sınıfım olsa ama ne yazık ki imkansız. yer yok. bu nedenle de sınıf sistemine geçemiyoruz. projeksiyon taşımaktan bıktım.
akıllı tahta hakkında fikrim yok. hiç kullanmadım hiç de görmedim daha ne yazık ki :(

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

Benim sınıfımda Epson var ama ben pek memnun değilim. Belki bendeki modelinden kaynaklanıyordur. Diğer sınıflarımızda Benq ve Acer var İkiside güzel makine.
Ansilümen olayı görüntü netliğini değiştirmektedir. 2500 lümenin altında olanlara fazla bakmayın.
Akıllı tahta bende kullanmadım. Bazı sınıflarımızda var ama ne kadar kullanıyorlar bilemiyorum.
Ayrıca KDV siz alışveriş yapmak fiyatını düşürecektir. Bunun için http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular/ihale2004/KatmaDegerVergisiGenTeblig25743.htm konusunu inceleyiniz.

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

sayın hocam sınıfınızı kurduğunuzda aldığınız donanımların fiyatları ve özellikleri ile ilgili olarak bizi de bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. belki ben de ilerleyen zamanlarda bi sosyal bilgiler sınıfı kurdururum.

sonumut23

Çalışkan Üye
Üye

hocam akıllı tahtayı ben inceledim bana göre daha çok sayısal derslere yönelik olmuş sözel derslere yönelik zaten erkan hocamın sunuları bence çok daha etkili projeksiyon konusundada bende size benq siemensi öneririm bence çok iyi ancak benim elimde olan nec marka bir projekssiyon çokta iyi değil ama bunada şükür