Sizce Ne Kadar Başarılıyız?

maom

Yeni Üye
Üye

Ben aslında Türkçe Öğretmeiyim;ancak okulda sosyal bilgiler öğretmeni olmadığı için ben giriyorum. özellikle 7. sınıf sosyal bilgiler konularını kavratmak zor. özellikle 8. sınıf konusu çok eğlenceli geçiyor ve çocuklar geçen sene sbs'de çok başarılı oldular. Köy okulu olmamıza rağmen ilçede 1. olduk geöen sene sbs puan ortalamalarında.

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Dersimiz genellikle daha soyut kavramları içerdiğinden dolayı genel olarak kalıcı olmuyor sanırım.Keşke her türlü gereksinimlerimiz mevcut olsa da dersi biraz daha somut kılabilsek.Ama bizim okulda din kültürü ve ingilizce sınıflarında bile misalen bilgisayar ve projeksiyon var iken benim sınıfımda yok ...

H. AHMET

Aktif Üye
Üye

Değerli sosyalci arkadaşlar bu yıl özellikle Ekan Hocam ve diğer emeği geçen arkadaşlar sayesinde sunumarla daha zevkli bir ders işledik hani deniyorya görsellik önemli falan evet önemli ama esas önemli olan muhatabın(öğrencinin) istekli olması ve okulunu, öğretmenini cazip görmeli değer vermeli her şeyden önemlisi almaya niyetli olmalı.Hemen küçük bir fıkra: Nasrettin hocaya sormuşlar hanımıyın adı nedir? O'da hemen cevap vermiş: Geçinmiye niyetim yokki adını öğrenem. Evet yukarda da söyledim öğrencinin öğrenmiye niyeti yoksa öğretmeminine ve okulunua okumaya önem vermiyorsa feriştahı gelse hiç bir şey yapamaz. Zannedersem çivi ile kafalarına çakacak halimiz yok. Kardeşim sen bildiklerini öğrettiğine teknolojik imkanları sunduğuna dair vicdanın rahatmı işte o zaman mesele kalmıyor hiç üzülme.

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Haklısınız ...

ezgim169

Üye
Üye

Hiç de haklı değil.Öğretmenlik öncelikle rehberlik yapmaktır öğrenciye.Ona okuma zevkini de öğrenme aşkını da öğretmeni verebilir.Bunu yapamayanlar vicdandan bahsetmesinler lütfen..
Çocuk zaten söylediğiniz özelliklere sahip olsa sana ,bana ne gerek.İnternet senden de benden de daha iyi anlatıyor ve bizden daha fazla bilgiye sahip.Demek ki rehberlik anlatımın önünde kardeşim.Ona, bilgiye nasıl ulaşacağını,edebi,oturup kalkmayı,dersinin önemini,bu ülkenin önemini anlat dersini işlerken yeter...