www.devo.com.tr adresinde öğretmenler gününe özel eğitim materyallerinde çeşitli indirimler vardır.

Merhaba Ziyaretçi

testkutusu

Sizce Ne Kadar Başarılıyız?

'Müfredat' forumunda SY43 tarafından 27 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. SY43

SY43 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    HEP DÜŞÜNÜYORUM O KADAR DERRS İŞLİYORUZ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.
    ARADAN BIR SENE GECIYOR BAKIYORUZ EN IYISI DEDIGIMIZ COCUKLAR BILE GERIYE GITMIS.
    EVET ASIL SORUN ŞU ACABA İŞLEDİĞİMİZ KONULARIN KALICILIĞINI NASIL SAĞLAYACAĞIZ.
    VE NE KADAR BAŞARILIYIZ?

2. erolkabak

erolkabak Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    HOCAM sosyal bilgilerin amaç ve kazanımlarına çok dikkat etmeliyiz.

3. aykut05

aykut05 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bence ne yaparsan yap zorlama ile eğitim olmuyor. eğitim biraz da isteme ile olur.

4. sosyolajici

sosyolajici Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bnc aklında kalmasını istersen 3 kere bos kağıda yaz 3 kerede oku işlediklerini zaten yazmak 1000 defa okumanın yerine geçiyor

5. Prof.Sosyal

Prof.Sosyal Lafla Peynir Teknesi Yürümez ... Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam bu konuya değindiğiniz için teşekkürler.Hocam şimdi bizim okulda sosyal en sevilen derslerden ...Biz gayet memnunuz ...

6. okan230230

okan230230 Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aslında doğru söylüyorsunuz gercek okuma isteme ile olur

7. ykeloglan

ykeloglan Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eğitim değil öğretim çocuk isterse olur. Önce çocuğu eğit ki sonra öğret. Peki sor bana yapabiyor musun? Çok zorrr.

8. efsane64

efsane64 Aktif Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bu durum öğrencinin yapısına göre değişiyor öğrenci başarılı ise sosyal bilgiler çocuk için sorun olmuyor, öğrencinin okulla ilgisi yoksa ne yapsan nafile. Bana göre başarı için tekrar ve soru çözme sart.

9. akýn55

akýn55 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çocuk algılarını okula,öğrenmeye,dinlemeye kapatmışsa öğretmenin başarılı olma şansı sıfıra yakın diye düşünüyorum.Bu tür öğrenciler için değil ağzınla kuş uzay mekiği tutsan fayda etmez.o yüzden fazla kafaya takmamak lazım onlar da takmıyorlar zaten.

10. güleç

güleç Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    38

zorunluluklar varsa işin içinde o durum sevimsiz bir hale gelebiliyor..eğer öğrenci sosyal bilgiler dersinde bu zorakiliği hissediyorsa öğrendiğini sandığı her şeyi unutabiliyor...eğer öğrenme bir ihtiyaç olarak görülebiliyorsa, bu dersi seviyor öğrenmekten zevk alıyorsa öğrenmeler de kalıcı oluyor diye düşünüyorum..tabi burada öğretmenin rolü çok önemli sonuçta çok istekli alakalı bir öğrenciyi öğretmen tavrı bu durumun tersine çevirebiliyor..ya da derse en uzak sevmeyen kişiye bile sevdirebiliyor...

11. maom

maom Yeni Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Ben aslında Türkçe Öğretmeiyim;ancak okulda sosyal bilgiler öğretmeni olmadığı için ben giriyorum. özellikle 7. sınıf sosyal bilgiler konularını kavratmak zor. özellikle 8. sınıf konusu çok eğlenceli geçiyor ve çocuklar geçen sene sbs'de çok başarılı oldular. Köy okulu olmamıza rağmen ilçede 1. olduk geöen sene sbs puan ortalamalarında.

12. tarihci_45

tarihci_45 Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Dersimiz genellikle daha soyut kavramları içerdiğinden dolayı genel olarak kalıcı olmuyor sanırım.Keşke her türlü gereksinimlerimiz mevcut olsa da dersi biraz daha somut kılabilsek.Ama bizim okulda din kültürü ve ingilizce sınıflarında bile misalen bilgisayar ve projeksiyon var iken benim sınıfımda yok ...

13. H. AHMET

H. AHMET Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    16

Değerli sosyalci arkadaşlar bu yıl özellikle Ekan Hocam ve diğer emeği geçen arkadaşlar sayesinde sunumarla daha zevkli bir ders işledik hani deniyorya görsellik önemli falan evet önemli ama esas önemli olan muhatabın(öğrencinin) istekli olması ve okulunu, öğretmenini cazip görmeli değer vermeli her şeyden önemlisi almaya niyetli olmalı.Hemen küçük bir fıkra: Nasrettin hocaya sormuşlar hanımıyın adı nedir? O'da hemen cevap vermiş: Geçinmiye niyetim yokki adını öğrenem. Evet yukarda da söyledim öğrencinin öğrenmiye niyeti yoksa öğretmeminine ve okulunua okumaya önem vermiyorsa feriştahı gelse hiç bir şey yapamaz. Zannedersem çivi ile kafalarına çakacak halimiz yok. Kardeşim sen bildiklerini öğrettiğine teknolojik imkanları sunduğuna dair vicdanın rahatmı işte o zaman mesele kalmıyor hiç üzülme.

14. tarihci_45

tarihci_45 Çalışkan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Haklısınız ...

15. ezgim169

ezgim169 Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Hiç de haklı değil.Öğretmenlik öncelikle rehberlik yapmaktır öğrenciye.Ona okuma zevkini de öğrenme aşkını da öğretmeni verebilir.Bunu yapamayanlar vicdandan bahsetmesinler lütfen..
    Çocuk zaten söylediğiniz özelliklere sahip olsa sana ,bana ne gerek.İnternet senden de benden de daha iyi anlatıyor ve bizden daha fazla bilgiye sahip.Demek ki rehberlik anlatımın önünde kardeşim.Ona, bilgiye nasıl ulaşacağını,edebi,oturup kalkmayı,dersinin önemini,bu ülkenin önemini anlat dersini işlerken yeter...

16. kargan

kargan Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

özel derlerin matematik ve fen'den alındığını,ders çalışırken çocukların matemetik ve fen çalıştığını,anne babanın matematik ve fen notlarını takip ettiğini evde bir ön hazırlık yapılmadığını düşünürsek geriye sadece sınıfta yapabildiklerimiz kalıyor.Bu durumda oldukça başarılıyız.Rahat olun.

17. Cumali Güler

Cumali Güler zalatar Moderatör

Alınan Beğeniler:
    104
    Ödül Puanları:
    63

Başarı öğretmen öğrenci ilişkisinde bitiyor öğrenci öğretmeni sevmişse derste başarılı oluyor sevmemişse iş orda zora giriyor. içinde az biraz öğrenme isteği olan öğrenci öğretmeni sevmişse özellikle bizim dersimizi çok rahat yapabiliyor.

Başarı şartlara göre değişir bence

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş