Sizce Ne Kadar Başarılıyız?

ykeloglan

Yeni Üye
Üye
Eğitim değil öğretim çocuk isterse olur. Önce çocuğu eğit ki sonra öğret. Peki sor bana yapabiyor musun? Çok zorrr.

efsane64

Üye
Üye
bu durum öğrencinin yapısına göre değişiyor öğrenci başarılı ise sosyal bilgiler çocuk için sorun olmuyor, öğrencinin okulla ilgisi yoksa ne yapsan nafile. Bana göre başarı için tekrar ve soru çözme sart.

akýn55

Üye
Üye
çocuk algılarını okula,öğrenmeye,dinlemeye kapatmışsa öğretmenin başarılı olma şansı sıfıra yakın diye düşünüyorum.Bu tür öğrenciler için değil ağzınla kuş uzay mekiği tutsan fayda etmez.o yüzden fazla kafaya takmamak lazım onlar da takmıyorlar zaten.

güleç

Çalışkan Üye
Üye
Sizce Ne Kadar Başarılıyız?

zorunluluklar varsa işin içinde o durum sevimsiz bir hale gelebiliyor..eğer öğrenci sosyal bilgiler dersinde bu zorakiliği hissediyorsa öğrendiğini sandığı her şeyi unutabiliyor...eğer öğrenme bir ihtiyaç olarak görülebiliyorsa, bu dersi seviyor öğrenmekten zevk alıyorsa öğrenmeler de kalıcı oluyor diye düşünüyorum..tabi burada öğretmenin rolü çok önemli sonuçta çok istekli alakalı bir öğrenciyi öğretmen tavrı bu durumun tersine çevirebiliyor..ya da derse en uzak sevmeyen kişiye bile sevdirebiliyor...