Öğretmenlere Rotasyon Yapılmasını Uygun Buluyor musunuz?

• Evet uygulanmalıdır

Kullanılan: 626 51.6%
  • Hayır Uygulanmamalıdır.

Kullanılan: 588 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    1,214

ykasva61

Üye
Üye

rotasyon eğitimin tüm sorunlarını halledebilecek bir uygulama değil, az da olsa yararı zararından çok olacak bir uygulamadır. aynı yerde uzun dönem çalışmak ne olursa olsun insanı köreltir. her öğretmen her okulda çalışabilmeli. bu arada evimin yanındaki okulda 9. yılımı çalışıyorum. 2 yıl içinde farklı bir okula gideceğim benim için daha zor olacak. ama ülkem kazanacaksa bu zahmeti çekmeye ben her zaman hazırım. KİŞİSEL DEĞİL KOLEKTİF DÜŞÜNMELİYİZ.

engindemirci

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
ogretmensosyalbilgiler.wordpress.com

O kadar önemli meseleler var ki buda ne yazık ki aceleye getirilmiş bir mesele,imdi ben uzun zamandır tayin istiyorum bir türlü çıkmıyor, özellikle de iyi okullar(şimdiki okulum da elimden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorum öğrencilerimi seviyorum) ,iyi okullardaki(iyi okul kişiye göre değişir) öğretmen arkadaşlar, diyelim bazılarının dediği gibi okullardan uzun süre ayrılmıyor hadi rotasyonla ayrıldı sizce gideceği okul iyi bir okul olmayacak mı ? Adam yıllarını vermiş hizmet puanı da fazla, yani diyeceğim boşalan okula yine o tip öğretmenlerimizden biri gelecek, denildiği gibi genç dinamik öğretmenler gelmeyecek(her genç öğretmenin de iyi bir eğitmen olduğunu da söylemek yanlış olur).Birde o tip okularda ki öğretmenlerin hepsi yatmıyor alanında çok iyi olan nice yaşı ilerlemiş öğretmenlerimizde var.Sonuç bu rotasyon çokta bir şey getirmeyecek .Ben bu tip uygulamaların yerine öğretmenin itibarını ve otoritesini artırıcı çalışmalardan yanayım bunu kolaycılık olsun diye söylemiyorum öneri fikirlerimiz alınmasa da eminim ki bütün öğretmenlerin kafasında öneriler yatıyordur ,devreye doğru kişiler girerse ,sinerji oluşturulursa eminim ki daha iyi sonuçlar alınır.Eğitim camiasından işinin ehli , kişiler belirlenmeli(Akrabalık bağları ,parti mensubiyeti bir kenara bırakılmalı) sucu bucu demeden hakkı teslim ettiği sürece işi ehline vermeli.Neyse uzatmamak lazım konu dışına çıktım :) umarım hayırlı bir yere tayinim çıkar umarım diğer öğretmen arkadaşlarda umduklarını bulur.

Aysun Gülen

Yeni Üye
Üye

KURUMSOS' Alıntı:
katılıyorum.bıktım artık kasabada çalışmaktan.yeter artık ya 8 senedir bi yere kıpırdayamıyorum.merkezler hep dolu.ne değişecek ki sürünen yine biz olacaz.o kasabadan çık gittiğimiz yer köy olursa şaşırmam.
Zaten sizin amacınız eğitmek öğretmek değil mi ? Şikayet etmek yerine daha fazla bir şeyler öğretseniz ne olur ? Köy kasaba ne farkeder ?

enesce

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
vadii.foruma.biz

Tebdil-i mekanda hayır vardır. Ama ilk planda bölgesel olmalıdır!

H. AHMET

Aktif Üye
Üye

Değerli meslektaşlarım ben bulunduğum okulda 18 yıldır çalışan birisiyim kendime göre her eylül ayında yeni atanmış bir öğretmen gibi heyecan ve şevkle başlarım ister inanın ister inanmayın bu şevkim halada kırılmadı çok şükür. Sadede gelelim tebdil-i mekanda ferahlık vardır derler doğrudurda kesinlikle katılıyorumda fakat şu rotasyon olsada bizde yıllarca kaldığımız kasabalardan kurtulsak diyen arkadaşlar meseleyi tam olarak bilmedikleri için boşa serzenişte ve sitemde bulunuyor hatta bazen boylarını aşan kelimeler ediyorlar. Rotasyon olunca kenardakiler merkeze gelmeyecekler eğer bunda bir yasa yönetmelik varsa esas olan puan üstünlüğüdür diyor o zaman yine puanı çok olanlar merkezde istedikleri birbaşka okula gidecekler yine genç arkadaşlar istediklerine kavuşamayacaklar ayrıca Ankara istanbul vs. illerdeki brokratların eşlerini kim yerinden oynatabilecek alsa. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor.