Nasıl Ders İşliyorsunuz?

bgmgny

Yeni Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

Sosyal bilgiler öğretmeni arkadaşlar ben türkçe öğretmeniyim köy oklulundayım ve sosyal bilgiler derslerine de giriyorum. inkılap derslerim çok yoğun olduğu için öğrencilerime not aldıramıyorum. bir öğrencim diğer derslerde çok başarılı ama inkılaptan pek anlamadığı için gewriden geliyor benden kaynak kitap ismi istedi ama ben bu konuda pek bilgili olmadığım için ona bir şey söyleyemedim. bana bu konuda yardımcı olur musunuz? şimdiden çok teşekkür ederim.

dewlet

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

hasan yüce hocamın hazırlamış olduğu ders ders defteri var onu al ona yada buradan ders notu indir ver ona

dervisyoldas

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

vay be bende aday öğretmenim bu konuda tek dertli olan benim sanıyordum...7lerde osmanlı tarihinden çıkamadım bir türlü.ne osmanlıymış be etkileri günümüzdede şiddetle devam ediyor:)

seckowtr

öğreten olmanın huzuru
Üye
Web sitesi
koserenet.tk
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

dervisyoldas Hocamıza hoşgeldin diyelim. Öncelikle hayırlı olsun yeni göreviniz. 7.sınıf soyal bilgiler kitapları ( Anıttepe yayınları) konuları cok hafif düzeyde işlemekte. Eğer konuyu kitaba göre işleyelim derseniz zaman konusunda hç problem yaşanmıyor. Fakat öğretmenliğin verdiği vicdanla beraber Milli Kültürümüze ait değerleri genç nesillere aktarmayı hedeflerseniz size illegal tavsiyem ders kitabını sadece okuma alışkanlıkğı için kullanınız.

Derslerde sizlere yardımcı olabilecek bazı dershane kökenli yayınlar ve etkinlik kitapları var onlardan edinirseniz işiniz cok kolaylaşacaktır.

Sosyal Bilgiler biz forumları sunu-görsel-soru- gibi konuları Üniteler şeklinde hazırladı. Bunlarıda en kısa zamanda arşivinize eklemeniz tavsiye ederim. Bide gold üyelik var.

İşin özü ortalama 65 yaşına kadar emeklilik hayalleriyle bu meslekte geçireceğiniz heryıl yeniden başlayacağız bunun içinde zengin bir döküman arşivine ihtiyacımız var. Hasan Yüce ve Erkan İsanmaz bu konuda bize cok yardımcı olmakta. Tekrar teşekkürler

yoygarcan

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

yedi yıldır Aydın ilinin değişik ilçelerindeki değişik köylerinde çalışıyorum. köy çocukları dünyadan bihaber okula geliyorlar. o kadar ısrarlarıma rağmen haberleri izlemiyorlar söylediğim her olayı çoğu, uzaydan gelmiş gibi ilk kez duyuyorlar. derslerde öğrenci merkezli olamıyorum alakasız şeyler konuşuyorlar öğrenciler söz almaya başlayınca daldan dala atlayıp
kitaptaki verilmek istenen den çok farklı mecralara kayılıyor. hatta alakasız konularla ders kaynaması yapılıyor. geçmişte projeksiyon kullanma imkanım da oldu. bu sefer kimse defter kitap getirmez oldu. şimdi 6-7-8 de
ders kitabını okuma resimlerini inceleme , sonrasında bazı ünitelerde defterlerine SBS türü kaynak kitabımdan kısa not yazdırma yapıyorum. Yalnız inkilap tarihi kitabını okumuyoruz. çok uzun gereksiz şeylerle dolu.