Nasıl Ders İşliyorsunuz?

havagul

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

bu eğitim programı acil değişmeli ve sınıfta kalma geri gelmeli..öğrenciler 5 sınıfta elenmeli..kavraması ve öğrenmesi düşük öğrencilere yeteneklerine göre meslek liselerine 6,7,8 şeklinde devam etmeli
Şu an bedavacı okula gezmeye gelir gibi gelen nesil yetişiyor.6,7,8 sınıflarında 3 er 5 er okuma yazma bilmeyen var.Öğrenci nasıl olsa geçiiyor diye hiç çalışmıyor. Olan bize oluyor konu yetiştirmek için

serbuharali

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

Müfredat çok ağır. Yetiştirmek için büyük çaba harcıyorum. Öğretmen kılavuz kitapları bizlerle alay ediyor. Derste hem ders kitabından hem de çalışma kitabından konunun bitirileceği sanılıyor. İstedikleri kadar yapısalcı anlayışı savunsunlar müfredatın bu kadar geniş olması sebebiyle kendiliğinden davranışçı eğitimin yani 100 sene önceki eğitimin kucağına düşüyoruz. Bütün öğretmenler aynı durumdan şikayetçi. Müfredat hem sıkıcı hem de çok yoğun. Milli Eğitim her şeyi öğreteceğim diye uğraşıyor ama bu yüzden kimse bir şey öğrenemiyor.

KOLAY

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

rezillik sbs endişesinden millimanevi duygu nerde.....mehter marşını 1 dk dinlettim o bile bana kar artık ama şöyle uzun uzun dinletmek var canlandırmak var.ben canlandırma yapıyorum bazen güzel oluyor