Nasıl Ders İşliyorsunuz?

Sahmaran85

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

Hocalarım hepinize ayrı ayrı hak veriyorum, ben de aynı sorunları yaşıyorum.Köy okullarında elbette işler çok daha zor ama inanın biz de buralarda en az sizin kadar sıkıntı çekiyoruz.Ben 4 yıldır ücretli olarak çalışıyorum ücretliyim diye asla kaytarmıyorum.Beylikdüzü gibi daha elit sayılabilecek bir yerde görev yapmaktayım ama buradaki çocukların köydekilerden bir farkı yok çünkü buralarda yoğun göç alan yerler var ve göç alan yerler herzaman sorunlu oluyor.50 60 kişilik sınıflarda uç noktalardaki çocuklarla ders işlemeye çalışıyoruz.Ben kendimi çok yetersiz görmeye başladım artık.Geri dönüşümler kötü değil aslında en azından sınava çalışıp geliyorlar ama özellikle ink. konusunda hala dersi nasıl işleyeceğimi oturtamadım.Bilgiyi mi vereyim yorum ağırlıklı mı gideyim öğrenci merkezli mi işleyeyim derken sınıftan çok yorulmuş bir şekilde çıkıyorum.Bizim 40 dk. da harcadığımız performansı bilmiyorum hangi iş alanı harcıyor.Dolabımda enerji içecekleri taşıyorum o kadar yani:)) 30 saat girmeminde etkisi var elbet.
Bunların dışında bir de 2-3 tane asi tip çıkıyor her sınıftan ve senin tüm isteğini enerjini sömürüp alıyor, bir de bu tiplerin gözünü korkutman gerekiyor.Çocukların çoğunda öğretmen gelsin kafamızın içine bilgileri yerleştirsin biz birşey yapmayalım bu onun görevi anlayışı var.
Ama tüm bu zorluklara rağmen ben gerçekten mesleğimi seviyorum yoksa çok zor zaten!

özlem034141

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

iyi günler arkadaşlar ben de özellikle 8.sınıflarda çok sıkıntı çekiyorum.

özlem034141

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

özet hazırladım ama yeterli olur mu bilmiyorum.Projeksiyonum yok sınıfım bile yok.köy okullarında biraz daha zor bunları yapmak...

sosyaliz.biz

Yeni Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

Bizim sıkıntımızda aynı. not aldırsam konu yetişmiyor aldırmasam ders anlaşılmıyor.

karahandogu

Üye
Üye
Nasıl Ders İşliyorsunuz?

sosyaliz.biz' Alıntı:
Bizim sıkıntımızda aynı. not aldırsam konu yetişmiyor aldırmasam ders anlaşılmıyor.
aynen konularda 1 ay geriyim. birde arkadaşlar projeksiyon demişler emin olun bazen o da işe yaramıyor yani projeksiyon olsaydı şöyle yapardım böyle yapardım diye kendinizi yemeyin.