Müfredatı Nasıl Yetiştirdiniz

I. TEOG Sınavında Müfredatı Nasıl Yetiştirdiniz

• Yetiştiremedim

Kullanılan: 90 4.7%
  • Üstün körü anlatarak yetiştirdim.

Kullanılan: 214 11.2%
  • Normal iki saat derse girerek yetiştirdim

Kullanılan: 181 9.5%
  • Yetiştiremeyecektim. Başka öğretmenlerden ders aldım.

Kullanılan: 572 29.9%
  • İnkılap Dersi dışında girdiğim diğer dersler sayesinde yetiştirdim.

Kullanılan: 857 44.8%

• Kullanılan toplam oy
    1,914

morpheus79

Üye
Üye

tamamen art niyet doğrultusunda soru sorulacak konuların bu kadar ileri taşındığını düşünüyorum.Bilinen bir gerçeği tekrar etmek olacak ama yüzeysel geçilsin, öğrenilmesin derdindeler.
Düşünme eğitiminin 6&8 saatini alarak ucu ucuna yetiştirdim.Konunun yetişip yetişmemesinden ziyade gereğinden daha az üstünde durduğum için çok stresli ve gergin oluyorum o dönemde...

fgungor

Üye
Üye

Matematikçiler 7 saat ders yapıyorlar netler ortada büyük bir başarı sağlıyorlar.(!) Biz de 2 saatte üstün körü konuları ya ucu ucuna yetiştiriyoz ya da yetiştiremiyoruz.Yazıklar olsun bu ders adaletsizliğine!

maydemir64

http://muhammedaydemir.blogspot.com/
Üye
Web sitesi
muhammedaydemir.blogspot.com

teknolojitasarım ve görseli kullandık mecburen.kurs da olmayınca zor yetişti.konu çok ders az anca bu kadar.

olgunt35

Yeni Üye
Üye

sadece normal haftalık iki saatlik ders ile konuları yetiştirdim.tabiyki tam olarak istediğimiz şekilde olmadı belki ama eksik konu bırakmadık.bu kadar konu iki saatte biter mi derseniz kesinlikle bitmez.çok hızlı şekilde geçtik.öğrencilerimizden evde tekrar etmelerini istedik.başka derslerden almak veya seçmeli derslerde işlemek diye çözümler olmamalı. öğretmen ve öğrenciler bu duruma düşürülmemeli.benim 8.sınıflara seçmeli dersim yoktu olsa ben de o dersleri kullanacaktım.ama bu durumun düzeltilmesi gerek.bu konular 3 saatlik şekilde düzenlenmişti ,tekrardan dersin haftalık saatinin 3e çıkarılması gerekli.yukarıdaki ankete bakınca şuan itibariyle 735 öğretmenin başka dersleri de kullanarak konuyu yetiştirdiği veya yetiştiremediği anlaşılıyor.

olcayto

Üye
Üye

benimde dersler tatşllere rast geldi . hızlı bşr şekilde mp3 formatında sıkıştırarak işledim yetiştimi yetişti ama yuzeysel oldu biraz.