Müfredatı Nasıl Yetiştirdiniz

I. TEOG Sınavında Müfredatı Nasıl Yetiştirdiniz

• Yetiştiremedim

Kullanılan: 90 4.7%
  • Üstün körü anlatarak yetiştirdim.

Kullanılan: 214 11.2%
  • Normal iki saat derse girerek yetiştirdim

Kullanılan: 181 9.5%
  • Yetiştiremeyecektim. Başka öğretmenlerden ders aldım.

Kullanılan: 572 29.9%
  • İnkılap Dersi dışında girdiğim diğer dersler sayesinde yetiştirdim.

Kullanılan: 857 44.8%

• Kullanılan toplam oy
    1,914

beken

Çalışkan Üye
Üye

Teknoloji tasarım dersiyle anca yetiştirebildim yani haftada dört saat (inkılap+ tek tas) olmasına rağmen son konuları yangından mal kaçırır gibi anlatmak zorunda kaldım. Yani şekil a da görüldüğü gibi ve bir çok arkadaşın da muzdarip olduğu konu üzere normal şartlar altında 2 ders saatiyle müfredatın yetişmesinin imkanı yok. Hal böyleyken sonuçların da fena halde can sıkıcı olması da ayrı bir cabası.

ümitli

Üye
Üye

2 saat inkılap 1 saat rehberlik ve kariyer 2 saat yetiştirme kursu yetiştirdim.baya bi testte çözdük.

MUSMERSIN

Üye
Üye

Bende aynı şekilde seçmeli dersle ancak yetiştirdim tabi ki verimli olmadı ben 2 saatte yetiştiren var mı varsa nasıl yetiştiriyor bunu merak ediyorum. Ayrıca müfettişlere İnkılap Tarihi dersini yetiştiremediğimi belirttim adamlar sanki ilk defa duyuyormuş gibi şaşırdı. Bana bu sınıfların dersine kaç yıldır giriyorsun dediler bende 3 senedir girdiğimi fakat sosyal 6 ve 7'nin inkılap tarihi ile alakası olmadığını söyledim. Yani neredeyse beni suçlayacaklardı. En son öğretmenler kurulunda belirtmem gerektiğini söylediler onuda yaptım. Ama bir şey değişeceğini hiç sanmıyorum.

begonvil

Üye
Üye

Bizde dönem başında girdiğim sınıfların velileriyle toplantı yaptık Düşünme Eğitimi dersini seçtik.Böylece ders saati 4'e çıktı ve konuları yetiştirdim.