ek ders bulabiliyor musunuz ?

gevenes

Üye
Üye
okullarda sosyal bilgiler dersi rastgele bir ders olarak görülüyor. çünkü ülkemizde herkes kendini tarihçi, coğrafyacı olarak gördüğü sürece sosyal bilgiler dersi değer kazanmaz. dikkat edersek okullarda aynı mantık öğrencilerde de var. öğrenciler bile bu dersi okuyarak öğrenebiliriz gibi yanlış bir düşünceyle derse ilgi göstermiyorlar. veliler ise dertleri matematik, fen. çouğumuz sosyalı okuyarak da öğrenir diyorlar. bu böyle olduğu sürece sosyal (ne yazık ki) 4 saat olmaz.

esragülþen

Yeni Üye
Üye
hcm güzel bi konuya değinmişsiniz.ama her sene yapılan ilçe zümrelerinde böyle bir karar alınır.ertesi sene hiç bişey olmaz.böyle olunca bizlerde diğer branş derslerine giriyoruz.ben müzik,din,medya gibi birçok derse giriyorum.birde halk eğitim destekli sbs kursu açabilirsiniz.ücretinizi halk eğitim ödüyor.ek ders ücretinden.bunda toplam ders sayınızla beraber 30 saat üzerine cıkarsınız.mesela ben 38 saat giriyorum.ee hcm bizim ders saatını dusururlerse bızde bu şekilde konuları yetiştirmeye çalışıyoruz.herkese kolay gelsin...

mehmet77

Yeni Üye
Üye
4. ve 5. sınıf öğretmenleri girmedikleri halde ekders alıyorlar.rehber öğretmen sabah 9 30 da okula gelip eline kahvesini alıp internette fink atıyor, alıyor ful ekders,bu ne biçim iştir arkadaşlar anlayan varsa biri izah etsin.biz bakanlıktan adalet istiyoruz.kampanyayı sonuna kadar destekliyoum.geç bile kalındı.fen bilgisi öğretmenleri kadar bile olamadık!itirazlarla ders sayılarını artırdılar.ha bir de ingilizce meselesi var.soruyorum bakanlık yetkililerine ingilizce ders sayısını artırdınız da ne oldu?kaç kişi doğru dürüst ingilizce konuşabiliyor okullarda?ben cevap vereyim hiç kişi...  

mukankaan

Aktif Üye
Üye
ağzı olan sırtını kaşır ;Dben 8 senelik öğretmenim her zümre toplantısında yazıyoz 4 saat olsun diye ama okuyon yok o genel zümreleri..ilçe zümreleri
;D