ek ders bulabiliyor musunuz ?

mukankaan

Aktif Üye
Üye
mehmett 77 kaç ingilizce branş öğretmeni ingilizce konuşabiliyor sen bırak öğrencileri de ingilizce biliyorsan onlara bak..ben öğretmen lisesi mezunuym 27 saat hazırlık gördük ..bi işe yaramadaki.. bu sistemde yarasın ;D

sosyal*

Çalışkan Üye
Üye
maalesef benim öğrencilerim bile şikayet ediyor sosyal bilgiler için ders saati çok az yetmiyor niçin ingilizce 4 saat diyorlar.Tarihimizi öğrenmeye 3 saat yetmiyor diyorlar onlar bile durumu anlamışlar yetmiyor 4 saat olmalı

muratderya

Üye
Üye
burada okul müdürleri toplanıp hangi öğretmene ihtiyacı varsa değiş-tokuş yapıyorlar. ben 3 yıldır iki okulda öğretmenlik yapıyorum. şükür hiç ek ders sıkıntısı çekmedim.

eðitimci

Üye
Üye
ek ders bulabiliyor musunuz ?

Arkadaşlar. iki sene önce Erzurum'da Sosyal Bilgiler 6-7 programını değerlendirme seminerine katıldım. Seminerin son günü Ankara'ya MEB'e bağlandılar internet üzerinden. Orada gördüğüm değerli Bakanlık görevlisi ( Talim Terbiyedenmiş) Sosyal Bilgiler ders saatinin 4'e çıkartılması için yapılan istekleri duymazlıktan geldi ve sorunu önemsemedi. Sıkıntılarımızı padişahın avamı dinlemesi gibi bir edayla dinledi. Halini görmeliydiniz.Hizmetiçi eğitimlerde de öncelikli sorun ders saati.Seminer sonunda hazırlanan değerlendirme raporunda ders saatinin arttırılması gerektiğinden bahsedildi. Ancak birileri bizi duymak istemiyor. Fen Bilgisi dersi bilimadamı yetiştiriyor diye önemseniyor ve saati arttırılıyor. Ancak anladığım kadarıyla birilerinin sosyal zekadan ve ülkesine, milletine, tarihine, vb. sahip çıkan vatandaş yetiştirmenin öneminden haberi yok.İşimiz zor vesselam...