ek ders bulabiliyor musunuz ?

basar52

Üye
Üye
arkadaşlar çok haklısınız ders saatimiz yetersiz bende 6. sınıflarda seçmeli ders medya okuryazarlığında da çoğunlukla sosyal bilg. işleyerek takviye etmeye çalışıyorum.

TUMANHUN

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
Üye
Arkadaşlar, Halk Kültürü dersi bizim maaş ( 133 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ) karşılığı derslerimizden Türkçe Öğretmneleri ile Sosyal Bilgiler Öğretmenleri arasında paylaştırılıyor.Medya Okuryazarlığı dersinede sadece Sosyal Bilgiler Öğretmenleri girme hakkına sahiptir.Bizler müfettişler okula geldiğinde dersimizin 4 saat olması gerektiğini ve her ortamda da bunun zorunluluğunu dile getirmeliyiz.
MAAŞ KARŞILIĞI DERSLERİMİZ;
Sosyal Bilgiler

Tarih

Coğrafya

T.C.İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük

Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi

Yan alan dersi(Türkçe)

Demokrasi ve İnsan Hakları

Türk Eğitim Tarihi

Halk Kültürü

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi

TUMANHUN

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
Üye
Arkadaşlar, Halk Kültürü dersi bizim maaş ( 133 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ) karşılığı derslerimizden Türkçe Öğretmneleri ile Sosyal Bilgiler Öğretmenleri arasında paylaştırılıyor.Medya Okuryazarlığı dersinede sadece Sosyal Bilgiler Öğretmenleri girme hakkına sahiptir.Bizler müfettişler okula geldiğinde dersimizin 4 saat olması gerektiğini ve her ortamda da bunun zorunluluğunu dile getirmeliyiz.
MAAŞ KARŞILIĞI DERSLERİMİZ;
Sosyal Bilgiler

Tarih

Coğrafya

T.C.İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük

Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi

Yan alan dersi(Türkçe)

Demokrasi ve İnsan Hakları

Türk Eğitim Tarihi

Halk Kültürü

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi

ayca1940

böyle bir site yoğğğğğ yawwwww
Üye
hm türkçeyi katletmeyin  guzel dilimiz yok olmasın diyorlar hemde ingilizce dersini dha cok yapıyorlar bu durumda benimde kafam karışıyor.ingilizce dha fazla işledirse dogal olarak dilimiz yozlaşarak ingilizceye donecek bu sucda dogal olarak bakanlıkta...

oztunc

Üye
Üye
ben de az önce bu konudaki görüşlerimi milli egitime maille gönderdim umarım dikkate alınır..