DERS KİTAPLARI HAKKINDA GÖRÜŞLER

Serdal Ekici

Aktif Üye
Üye
HARF YAYINLARI 5.SINIF VE EVREN YAYINLARI 6.SINIF DERS KİTAPLARI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ ALABİLİR MİYİM.BEN İLK ÜNİTELER NAZARINDA HER İKİ KİTAPTA DA FAZLA BİR ŞEY BULAMADIM.ÖĞRENCİLER AÇISINDAN DA SON DERECE YETERSİZ GİBİ GELDİ.

demet10

Üye
Üye

bence de çok yetersiz .konular çok sınırlı verilmiş.bir önceki yıl kullandığımız kitaplarla konu bakımından örtüşmüyor.

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

Evren yayınlarında İlk konular zaten kitap hakkında bilgi verdi bile.
İlk konu olan köprü konusunda olayların çok boyutluluğunu az çok çıkarttık ancak o konuda olgu görüş nereden bulunacak hala anlamadım. Olgu ve görüşten tek bahsettiği kısım TDK dan alıntı yapılan ve öğrencinin kafasında canlandıramayacağı bölüm. Çocuk çıkarım yapacak da bilmediği şeyi nereden çıkarak.

kenzinli333

Mesut
Üye

Kuru kalabalık ama yetersiz bilgi.Çalışma kitaplarındaki etkinlikler genelde çok kötü.Birçok yayınevinin örnek test ve etkinlik kitapları geliyor inceliyoruz,etkinlikler harika,konu anlatımı az ve öz,maddeli.Ama devletin dağıttığı ders kitapları nedense berbat.Bazı etkinliklerde istenen şeyleri veya sorulan soruları inanın bazen ben bile değerlendiremiyorum.