Alan Değişikliği Anketi

Alan Değişikliği Durumunuz Nedir?

• Hiç ilgilenmedim.

Kullanılan: 1,307 61.1%
  • Başvuru yaptım. Ancak kabul edilmedi

Kullanılan: 53 2.5%
  • Başvuru yaptım Ancak çıkmadı.

Kullanılan: 47 2.2%
  • Sosyal Bilgiler Öğretmeniydim ve başka bir branşa geçtim.

Kullanılan: 80 3.7%
  • Başka bir branştaydım Sosyal Bilgilere geçtim.

Kullanılan: 339 15.9%
  • Asıl branşım Tarih/Coğrafya ancak atamam Sosyal Bilgiler

Kullanılan: 313 14.6%

• Kullanılan toplam oy
    2,138

@turgut@

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

sınıf öğretmenliğinden branşa geçen bir öğretmenim ve hiç sorun yaşayacağımı sanmıyorum.Biz sanki ortaokulu hiç tanımıyormuşuz gibi eeleştiriler yapılması yersiz.Ayrıca akademik yetersizlik diye bişey yok.Bunca yıldır öğretmenlikten edindiğim tecrübeyle şunu söylemeliyim ki önemli olan derse hazırlıklı gitmektir.Gerisi hikaye.Ne bildiğin değil,ne kadar öğretebildiğin önemli.......Herkese iyi akşamlar

RCP15

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Geçmişte, Tarih ve Coğrafya mezunları Sosyal Bilgiler Öğretmeni olurken; Sosyal Bilgiler öğretmenleri Tarih ve Coğrafya branşına neden geçemiyor?

Maktas

Yeni Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

Ben 12 yıllık Tarih öğretmeniydim. Eş özüründe Samsun kapalı gösterilmişti. Daha sonra birileri branş değiştirerek eş özürü icat etti. Aslında pekde istemeyerek Samsun-Çarşamba'ya Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak atandım (188 Puanla). Eğer fırsatım olursa tekrar branşıma dönmeye çalışacağım. En güzeli herkezin kendi branşında çalışması...
Not: Diğer bir komedi ise Ağustos eş özüründe kapalı gösterilen Samsun Tarih branşı, Eylül eş durumu branş değişikliğinde açık gösterildi. Ancak ben Tarihçi olarak yazamadım illa Sosyal Bilgiler branşını yazmak zorunda kaldım.

ahmettur

Üye
Üye
Alan Değişikliği Anketi

sınıfçılar branşı yapabilirler derse çalışarak girecek ve ne kadar öğretebileceğine bakacak olan sınıfçı arkadaşa katılıyorum. kasaplarda genel cerrah olabilir aynı iş ne de olsa.katılıyorum gülmekten katılıyorum..