7. sınıf konularını nasıl işlliyorsunuz

costa_55

Üye
Üye
7. Sınıf Konularını Nasıl İşlliyorsunuz

Ben yeni sistemi sevdim ama sos 7 kitabındaki tarih bölümleri hariç karar verilmemiş bilgi mi verelim kısaca tanıtalım mı?ben tarih bölümünün kültür edebiyat kısmı ve önemli olaylarına değiniyorum sadece yoksa eski sisteme dönmüş oluruz ve ezbere...
Öğrenci tarihdeki yerimizi kültürümüzü ve kurduğumuz devletlerin sadece İSİMLERİNİ bilsin yeter...

yavuzselim

Yeni Üye
Üye

ben öğretmen kılavuz kitaba göre gitmeye çalışıyorum fakat süre yetmiyor. Kılavuz kitapta öğretmenlere bir takım bilgiler verilmiş bu bilgileri öğrenciye hepini verip vermeme konusunda ne yapacağımı bilmiyorum Şu anda iskan politikasındayım

özgecan

Üye
Üye

ben beyliklerin yerlerini, nerede kurulduklarını kavrattım ayrıca sırası geldikçe osmanlı ile olan ilişkilerine de kısaca değiniyorum.Ama kitaba göre siyasi tarihe pek girmek gerekmiyor bu konuda ben de kararsızım

mapawre

Yeni Üye
Üye

yapmanız gerekenler bilgiyi direk empoze etmek değil yaşantısal örnekler vererek konuyu özetlemek 7 sıınıf öğrencisine ne kadar yük edebilirsin ki bilgiyi ama performans lara dikkat ederek yaşanıya dönüştürmeye çalışın

madi

Çalışkan Üye
Üye

mapavre arkadaş bizden çok tecrübeli herhalde öğrenciiyle konuşur gibii tavsiyede bulunmuş