7. sınıf konularını nasıl işlliyorsunuz

R

redflower

Misafir
Ziyaretçi
7. Sınıf Konularını Nasıl İşlliyorsunuz

Bizim öğretmenimizöle değil dersi çok güzel anlatıyor.Biz bir sonraki üniteye geçiyoruz. ;)

sellimi

Yeni Üye
Üye

ben de zaman konusunda sıkıntı çekiyorum tarih ünitesinde ben de önemli gördüğüm yerlerde kısa notlar yazdırıyorum. Başka türlü bilgi verilmiyor kitaplarda.

xude77

Üye
Üye

fatih yavuz kanuni bir sayfayla yetinilmiş.helal olsun.Peki çocuklara anlatmayalım da bugün avrupalı devletlerin Türklere karşı tutumlarını nasıl açıklayacağız.

sosss

Üye
Üye

Ben de 7. sınıf derslerini verirken çok zorlanıyorum. Türk Tarihinde Yolculuk konusuna bakılırsa İstanbul'un Fethinden sonra denizlerde gelişmeler ve onun sonrasında Seyyahların gözünden Osmanlı, Osmanlı Hoşgörüsü, Osmanlı Şehirleri temalı konular var. Siyasi tarihe hemen hemen hiç değinilmiyor. Siyasi Tarihe ağırlık verip vermeme konusunda halen bir fikre varmış değilim. SBS temelinde ele alacak olunursa özellikle tarih konuları nasıl işlenmeli. Öngörüsü ve tahminleri sağlam öğretmen arkadaşlardan yardımcı olmalırını istiyorum.

Teşekkürler.

yakubu82

FİKİRLER ASLA ÖLMEZZ
Üye

ben klavuz kitaba göre gidiyorum. kitapta ne varsa onları işliyoruz. kitap dışına çıkınca zaten öğrenciler anlamakta sıkıntı çekiyor. Türk tarihine yolculuk ünitesi Öğrencilerin en çok zorlandığı ünite. Okul sıralarında bizlere öğretilmeye çalışıldığı gibi çok fazla detaye girerek öğretmeye çalışırsak bu ünite için bizlere bir dönem yetmez. sbs de kitaptan sorulduğu için öğrenciye çok fazla bilgi yüklemenin bir anlamı yok bence zaten lisede şimdi işlediğimiz konulrın çok daha ayrıntısını işliyorlar. biz temeli verelim yeter.

gelecek hafta üniteyi bitiyoruz . 2. dönem 4. üniteye başlayacağız