7. sınıf konularını nasıl işlliyorsunuz

V

vital

Misafir
Ziyaretçi
7. Sınıf Konularını Nasıl İşlliyorsunuz

Ben beylikleri ve Türkiye Selçuklularıylarını kısaca özet olarak verdim başka türlü çıkamadım işin içinden bağlantı kuramıyor öğrenciler yoksa.
Ben alıştırma kitabından nefret ediyorum kitapla çok farklı derste çözdürmeye zaman kalmıyor konular yetişmiyor. Ödev versem içime sinmiyor özellikle bu tarih konusunda daha çok zorlandık. Herkese KOLAY GELSİN..

Bilgen BARDAKÇI

Üye
Üye

Beylikler dönemindeyim. Kitabın söylediği gibi önce öğrenciye okutuyorum. Doğal olarak anlamıyorlar. Ödevlerle hazırlıklı gelmelerini sağlamak gibi bir lükse sahip değilim. İşin kolayını bulmuşlar internetten çıktı alıp getiriyorlar. Hazırlık sorularına yer vermeye çalışıyorum ama sayın bakanımızın planladığı eğitim modeline uygun bir okula ve öğrenciye sahip olmadığım için verim alamıyorum.
Bende öğrenci okuduktan sonra kendim anlatıp kısaca özet yazdırıyorum

bbpeace

Üye
Üye

ARKADAŞLAR YENİ SİSTEM ŞU AN İÇİN ÇOK İYİ YALNIZ TARİH KONULARI ATLAYARAK VERİLMEMİZ İSTENİYOR TALİM TERBİYE KURULU BÜYÜK İHTİMAL SADECE TARİHSEL KÜLTÜRÜ VERMEMİZİ İSTİYOR AYRINTIYA GİRMEDEN YÜZEYSEL
AMA TALİM TEBİYENİN DÜŞÜNMEDİĞİ BİR KONU VAR BİZİM OKUL ÖĞRENCİLERİNİN ALT YAPISI YOK YANİİ BEN ÖNCE TEMELİ İYİ VERMEYE ÇALIŞIYORUM HALİYLEDE ZAMAN YETMİYOR HER SINIFIN PANOSUNA YAPILAN ETKİNLİKLERİ MUTLAKA ASTIRIYORUM VE BUNLARI TAKİP EDİYORUM
LÜTFEN ARKADAŞLAR SİZDE TALİM TERBİYE KURULUNA MAİL ATIN
SOSYAL BİLGİLER 4 SAAT OLSUN

E

ebubekirtoprak

Misafir
Ziyaretçi

slm. ankara üniversitesi sosyal bilgiler öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim
öğretim teknoloji,leri ve materyal geliştirme dersimiz için ödevimiz türk tarihine yolculuk. konusu. nasıl bir ödev hazırlarız die bakıyodum. teşekkürler