Yan Alan Hakkında Bilgisi olan.

erhan-51

Aktif Üye
Üye
Arkadaşlar,
Son dönemlerde giderek karamsarlaşıyorum. Dersimizin sürekli arka planlara itilmesi (ders saati azaltılması, katsayının 3'ten 2'ye düşürülmesi, Vatandaşlığın kaldırılacak olması gibi) ben de gelecek kaygısı yarattı.
Yan alan hakkında araştırmaya giriştim. 2004 Niğde ünv. mezunuyum. Dekanlığa yaptığım başvuruda yan alanım hakkında bilgi almak istedim. Fakat bana yan alanımın bulunmadığı bilgisi verildi. Halbuki hepimizin bildiği gibi bize hep yan alanımızın Türkçe olduğu, hatta sosyal bilgilerden çok Türkçe dersi görmemizin de bu sebepten kaynaklandığı üniversite yıllarımızda söylenmişti.
Sizin yan alanınız var mı?
Hangi yıl , nerden mezunsunuz?
Bu konuda ne yapabiliriz? Çünkü bana, sanki yakın zamanda yan alanımıza ihtiyaç duyacakmışız gibi geliyor.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
Yan Alan Hakkında Bilgisi olan.

ERhan Hocam Selçuk mezunuyum.2003 te mezun oldum hocalarımız bu yıl yan alan uygulamasına son vereceğiz bir daha böyle bir şey olmayacak dediler. Zaten yan alanınız var ise diplomanız üzerinde yazıyordur.Yazmıyorsa Alan değişikliği yapan komisyon kabul etmedi Adana da bu yıl.

Alan değiştirmek istiyorsanız size tavsiyem ikinci üniversite.Coğrafya Tarih Edebiyat bölümleri mevcut. Onların normları da ortada ama kesin kararlı iseniz devam edebilrisiniz

erhan-51

Aktif Üye
Üye
Teşekkürler Zalatar hocam. Ben de sizin gibi düşündüm ve bu yıl ikinci ünv. de sosyolojiye kaydoldum. Yalnız 2004 yılı Kırşehir mezunlarının yan alanlarının olduğunu duydum. Ayrıca biz üniversitede Türkçe dersleri alırken bu derslerin yanında yan alan diye yazardı. Böyle bir dayanak bulsam hukuki yolları zorlayacağım. Şimdilik beklemedeyim.

Yavuz_YILDIZ

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Ben Selçuk 2004 mezunuyum. Benim diplomada yan alan olarak Türkçe öğretmenliği yazıyor ve başarı ile bitirdiğimi de yazmışlar :D

erhan-51

Aktif Üye
Üye
Yavuz hocam ben bu konuda ombudsmanlık kurumu var biliyorsunuz, oraya başvurmak istiyorum. Eğer diplomanızın fotokopisi için veya eğer transkript de yan alan yazıyorsa derslerin yanında transkript için sizden yardım talep edebilir miyim?