Tecrübeli Sosyal Bilgiler Öğretmenleri.........

edessa

Yeni Üye
Üye
YA ARKADAŞLAR MERHABA.BEN YENİ ATANDIM DA BİRAZCIK TECRÜBESİZİM.SOSYAL BİLGİLER DERSLERİNİ NASIL İŞLİYORSUNUZ?KİTABA BAĞLI KALARAKMI?KİTAPTAKİ PARÇALARI OKUTUYORMUSUNUZ ÖĞRENCİLERE?BİR DERSTE NELER YAPIYORSUNUZ ANLATIRMISINIZ BİRAZ?

madi

Çalışkan Üye
Üye
cumhur hocam burada paylaşsanız tecrübelerinizi

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz
Tecrübeli Sosyal Bilgiler Öğretmenleri.........

Ben de Milsan'ın, A Yayınlarının ve Altın yayınlarının kitapları var Üçünü de inceliyorum. Aynı konularda bile çok farklı yaklaşımlar var Birisinin iki kelime ile geçtiği bir konuyu diğeri iki sayfa anlatmış. Anlaşılan o ki daha yayın evleri bile bu işi tam yapamıyor. Ders işlenişine gelince elimden geldiğince sunu hazırlayıp dersi projeksiyonda işlemeye çalışıyorum. Önceden öğrencilere ev ödevi verip kitaptaki önemli kısımları sorularla deftere yazmalarını sağlayıp bazı konularda araştırma görevi veriyorum. Ders sırasında bu araştırmaları bir kaç öğrenciye okutup, soru cevap şekliyle işliyorum.

orhandemiral

Çalışkan Üye
Üye
ben çengelköy ilköğretim okulu sosyal bilgiler öğr orhan demiral..siz bu siteye girmekle yolun yarısını aldınız.
yapacağınız.şey bir bilgisayar ve projeksiyon bir de sosyal sınıfı sonra da bu sitedeki sunumlar.. nerdeyse dersle birlikte gider sunumlar erkan isanmaz ı tavsiye ederim.artık ne yazikki klasik olarak şöyle işlersin diyemem.istanbuldaysan beni bulabilirsiniz.selamlar