T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Merkezi sınavlardan kaldırılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 17 12.9%
  • Hayır

Kullanılan: 113 85.6%
  • Farketmez

Kullanılan: 2 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    132

141016az

Yeni Üye
Üye

katsayısı 2 olduğu sürece öğrenciler için ikinci planda kalmaktan öteye gitmiyor aslında öğretmene de çırpınışları kalıyor. herzaman ikinci planda bir ders olmaktansa çıkarılması bizi daha onure edecektir. kaygısız işlenen ders amacına daha yakındır

mrage

Üye
Üye

AlperenST' Alıntı:
Ben TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin merkezi sınavlardan çıkarılmasının bizim için olumlu bir adım olacağına inanıyorum. Bir dersi çocuklara sevdirmek için illede sınavda çıkması mı şart beden eğitimi sınavda çıkmıyor ama çocukların en çok sevdiği ders. Bana göre dersi çocuğun seviyesine indirmek oyunlaştırmak önemli. Bu da sınavda çıkar şu kadar test çözelim şurası çook önemli sınavda çıkar altını çizin demekle olmaz... Şimdiye kadar böyle yapmadık mı?
Benim önerilerim: Ders saati artırılmalı, konular hafifletilmeli, sınav kaygısı olmadan rahat bir şekilde etkinlik merkezli ders işlenmeli...

Hocam bunları söylerken ciddi misin???! Bizim dersimizin sınav olduğu halde katsayısı 2 diye yüzüne bakmıyor öğrenci(bunu bir de dersaneden öğütlemişler) sen kalkmışsın oyundan yok beden eğitiminden bahsediyorsun... şunu söylemekte yarar var müfredat ortada Çanakkale cephesinde anzaklarla savaşırsın Kafkaslarda ruslarla kaç saatte anlatacaksın bunu oyunlaştırarak... hesap yap kazanımlar ortada yazmışsın ders saati ortada -ki biz her sene başında ders saati yükseltilmesi için bakanlığa, talim terbiyeye dilekçe yazıyoruz- kalkmışsın oyun diyorsun yok kalksın diyorsun... şunu da bekliyorum bakanlıktan devam zorunluluğunu kaldırıp kafanıza göre girin çıkın diyecekler... hocam biz bari sahip çıkalım dersimize biz böyle düşünürsek başımızdakiler ne düşünmez...

lrmn_58

Üye
Üye

Arkadaşlar sınav olmaz ise çocuklar hiç çalışmaz .Sosyal Bilgiler öğretimi bitti demek.İnsan psikolojisi sınav varsa ders çalışırız yoksa çalışmayız. Lütfen bukadar iyi niyetli olmayalım .Sosyal bilgiler öğretmenleri olarak kendimize zarar veriyoruz.

özlem034141

Üye
Üye

sınav kaldırılınca çocukların derse olan ilgisi çok azalır bence de böyleyken oflayıp püflüyorlar sınav da kalkarsa ne olur artık bilmem Allah sonumuzu hayır etsinnnn arkadaşlar

uğurcan24

Üye
Üye

merkezi sınavdan çıkarılması öğretmenler açısından olumlu bir gelişme gibi gözükebilir fakat öğrenci nazarında dersin öneminin azalacağı düşüncesindeyim.Ayrıca neden Türkçe, Mat.,Fen, İng değilde İnk tar. olması zihniyet meselesi mi sorusunu aklıma getiriyor.