seçmeli dersler

güleç

Çalışkan Üye
Üye
4+4+4 e geçildikten sonra bu yıl itibariyle ortaokula dahil olan beşinci sınıflardan başlamak üzere ders saati arttırılmış ve öğrenci tarafından seçilen 6 saatlik seçmeli dersler uygulamaya konulmuştu. Buraya kadar olan kısmını hepiniz biliyorsunuzdur. Benim sorum ya da sorunum şununla ilgili bu yıl ki 5. sınıflar 6 olduklarında almak istedikleri seçmeli dersleri belirlesinler diye formlar dağıtılıyor ve bu formlarda sosyal bilimler bölümü yer almıyor. İdaremize bu konuda bilgi verip son tebliğler dergisini göstermeme rağmen 5. sınıflar için hazırlanmış standart seçmeli dersler formu dağıtmaya devam ediyorlar. Sınıfımız yok, ya da Hukuk ve Adalet'in bizimle ne alakası var gibi cevaplar aldığımı da söylemeliyim.

Sizce bu durumda ne yapılabilir? Ben itiraz ettim ama değişiklik yapmayı düşünmüyorlar bu onlar açısından sorun çıkarır mı ilerde?

Ekli dosyalar

• tebliğler dergisi.pdf
    12.2 MB · Görüntüleme: 66

Cumali Güler

zalatar
Moderatör
seçmeli dersler

Hocam donem başında söylenen 6 ve 7 de Sosyal bilgiler öğretmenlerine yönelik sosyal bilimler dersi seçilecekti.Ama şuan da idare hangi öğretmeni okulda tutmak istiyorsa o doğrultuda ders seçiyor ya da gecen yılın devamını.Esas belirleyici olan agustos eylül doneminde öğrencinin seçeceği ve bakanlıktan gelen zorunlu seçmeli telkini.Şuan yapılanlar sadece norm için ve kesin bağlayıcılığı yok

güleç

Çalışkan Üye
Üye
seçmeli dersler

Teşekkür ederim hocam cevabınız için :)