ROTASYON Konusu

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net
ROTASYON Konusu

Umarım ilçe içi olur, kendi adıma değil ama kredi ile ev alan arkadaşlarım var, mağdur olacaklar...

ferdaumutER

Üye
Üye
ben bu konuyu iyi yönden değerlendirmek isterim bir okulda 4 yıldan fazla çalışmamış bir öğretmen olarak öğretmen rotasyonun olması inancındayım çünkü bir süre sonra o okulda uzun süre çalışan öğretmenlerde okul içerisinde ciddi gruplaşmalar olabiliyor sırf bu nedenden dolayı izmirde bir okuldan tayin istedim ben ama aynı zamanda bir veliyim benim çocuğumun öğretmeni çok iyi oğlum birinci sınıfta benim okuluma başladı ancak öğretmeni rotasyondan etkilenecek ve gidecek şimdiden dert ediyorum gelecek öğretmen nasıl diye çocuklara yazık olacak yani

ferhatakyazi

Üye
Üye
ROTASYON Konusu

sevgili arkadaşlar... ben ordu kabataş osman özyurt ortaokulunda çalışmaktayım. okulumda 33 saat ders yükü olmasına rağmen norm fazlası oldum (okulda 2 sosyal bilgiler öğretmeniyiz.) bölgemizde bir de İHL var. orda da 18 saat ders yükü var fakat sos. bil. öğrt. yok. bölgede toplam 51 saat ders olmasına rağmen bu okulun sosyal bilgiler kadrosu bütün il içi il dışı özür gurubu atamalarına açık bırakıldı. ancak öğrt. gelmedi. bu hafta yapılan ders programında ise İHL bize ders vermedi. dersleri maaş karşılığını dolduramadığı için coğrafya ve tarih öğretmenlerine verdi. bu durumda haksızlığa uğrayıp uğramadığımı merak ediyorum. bu konudaki yorumlarınızı acilen bekliyorum...

UcHuRuM

Üye
Üye
ROTASYON Konusu

Arkadaşlar bu rotasyon işi tamamen uydurma , siyasi kadrolaşma için yapılacak düzenleme. Ne diyor bakan İzmir, Ankara gibi şehirlerimize öğretmen ataması yapamıyoruz, oralar tamamen dolu. İl içi rotasyonda Şırnak'taki bir öğretmen İzmir'e mi atanacak. Burada hem doğuda hem batıda çalışan öğretmenleri düşünerek konuşuyorum. Öğretmen ev alma işine giriyor, bankaya 10 yıllık borçlanıyor. Nasıl ödeyecek bu ev kredisini. Çocuklarının okulu ne olacak. Eşi özel sektörde çalışan arkadaşların durumu ne olacak. 750-800 bin öğretmenin yer değiştirme işlemini yapacak bütçeyi nereden bulacaklar. Eğer varsa bütçeleri dışarı da binlerce bekleyen kardeşlerimiz var onları atasınlar. Mantıklı , kimseyi mağdur etmeyecek rotasyon getirilebilir. Ama bunun da çok iyi araştırılması düşünülmesi lazım. Yoksa zorunlu rotasyona karşıyım. Gerçi rotasyondan hizmet süreleri dolan müdürleri geçen yıl atayamayan meb bu kadar öğretmeni atayacağına da inanmıyorum.