Panolarda Atatürk Köşesi Oluşturmamız Gerekiyor Mu?

miracle00

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar sınıf rehber öğretmeni olduğumuz sınıflarda panoya Atatürk Köşesi oluşturacak mıyız?
Dersine girdiğimiz sınıflarda panolara dersimizle ilgili çeşitli materyaller hazırlayıp ya da öğrencilere hazırlatıp asacak mıyız?
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

SYLAR

Unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
Üye

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Dershane Araçları

Madde 145 — Dershanede öğrenci sayısına göre sıra ve masa bulundurulur. Sıralar, öğrencilerin yaşları, fizikî gelişmeleri ve çalışma şekline göre yerleştirilir.

Dershanelerde yazı tahtasının üst kısmına Atatürk'ün portresi, onun üstüne ay yıldız sağa bakacak şekilde Türk Bayrağı, Atatürk'ün portresinin duruşuna göre sağına İstiklâl Marşı, soluna Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi asılır. Öğretim yılı süresince öğrenci-öğretmen iş birliği ile geliştirilen ve güncelleştirilen Atatürk Köşesi oluşturulur.
Sınıf seviyesine ve programa uygun ders araçları bulundurulur.

Gerektikçe kullanılan araçlar, çalışma sonucunda yerine kaldırılır. Millî bayramlar, belirli gün ve haftalarda okullarda süsleme yapılır.

Dersliklerde duyuru ve öğrenci etkinlikleri panosu yer alır.

halili.sonmez

Üye
Üye

evet kendi elimizle hazırlamamız şartı var hatta.yani kırtasiyelerde satılan o hazır köşelerde kabul görmüyor.yani öğrenci öğretmen işbirliği ile yapılacak ve bu yıl içerisinde değiştirilebilecek.istenileni bu...

mukankaan

Aktif Üye
Üye

yok okulda atatürk köşesinin olması yeterli..tek tek sınıflarda gerekmez ama müzelik müfettişler isteyebilir