okul meclis raporu resmi yazı gelmişti

zamerettii

Üye
Üye

elinde olan yok mu bizim burada 25 nisan son gün teslim edilecek örnek olması babında

erkanisanmaz

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

2009–2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KARDEŞLER ŞEHİT UFUK AKDEMİR İLKÖĞRETİM OKULU DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİSLERİ YILLIK
ÇALIŞMA RAPORUDUR

2009–2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I.DÖNEM FAALİYETLERİ

1)Yıllık çalışma plan ve programı oluşturuldu.
2)Genel kurul toplantı tarihi belirlendi.
3)Belirtilen toplantı tarihine kadar gerekli çalışma ve hazırlıklar gerçekleştirildi.
4)Okul sınıf öğretmenleri aracılığıyla yapılan seçimler neticesinde okul sınıf temsilcileri tespit edildi.
5)Okul temsilciliği için aday olan öğrenciler belirlendi.
6)Okul temsilcisinin seçiminin gerçekleştirilmesi amacıyla gerekli çalışmalara başlandı.
7)Yapılacak seçim için sandık kurulu oluşturuldu.
8)Sandık Kurulu başkanı ve üyelerin and içmesiyle kapalı oy sistemi ile öğrenci okul temsilcisinin seçimi gerçekleştirildi.
9)Seçim sonucunda okul öğrenci temsilciliğini oy çokluğu ile Macide DEMİR kazandı.
10)Macide DEMİR ilçe okul temsilciliği seçimlerine katılmak üzere ilçeye gönderildi.
11)Her sınıftan bir öğrencinin seçimiyle öğrenci okul meclisi oluşturuldu.
12)Okul meclisine seçilen öğrenciler arsında gerçekleştirilen seçim sonucunda Macide DEMİR oy çokluğu ile Okul Meclis Başkanı seçildi.
13)Seçimler sonucunda okul meclis toplantıları periyodik olarak gerçekleştirilerek okulda gerçekleşen olumsuzluklar tespit edilerek bu olumsuzlukların düzeltilmesi çalışmaları ve öğrenci sorunlarının dinlenerek çözüm yolları aranması amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
14)Belirli aralıklarla yapılan toplantılarla yapılan çalışmalar ve alınan sonuçlar değerlendirildi.

2009–2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I.DÖNEM FAALİYETLERİ

1)Okul meclisinin ilk dönem gerçekleştirmiş olan çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.
2)Öğrenci ihtiyaçları ve okuldaki aksaklıkların ne gibi çalışmalar yapılarak düzeltilebileceği konusunda faaliyetlerde bulunuldu.
3) “ Öğrenci Başarısının Sağlanması” konulu toplantı gerçekleştirildi, toplantıda ortaya konulan sonuçlar değerlendirilerek sorunlar halledilmesi yönünde çalışıldı.
4) “ Öğrenci Sorunlarının Çözümlenmesinde Neler yapılabilir?” konulu bir toplantı yapıldı.
5) “Bilgisayar ve İnternetin Eğitimdeki Yeri” konulu bir toplantı yapıldı.
6)Genel değerlendirmesi toplantısı yapılarak yapılan çalışmaların amacına uygun gerçekleştirilip gerçekleştirilemediği üzerinde tartışılmıştır.
7) Kuruluş amacı doğrultusunda yürütülen proje amacına uygun bir şekilde gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Bu sayede öğrencilerin özellikle oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma, hoşgörülü olabilme noktasında önemli yol kat ettikleri gözlenmiştir.

Bülent KARABULUT İrfan ÇAPAN
Danışman Öğretmen Okul Müdürü

mhy

Yeni Üye
Üye

2010–2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÜZÜMLÜ İLKÖĞRETİM OKULU DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİSLERİ YILLIK ÇALIŞMA RAPORUDUR

2010–2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I.DÖNEM FAALİYETLERİ

1)Yıllık çalışma plan ve programı oluşturuldu.
2)Genel kurul toplantı tarihi belirlendi.
3)Belirtilen toplantı tarihine kadar gerekli çalışma ve hazırlıklar gerçekleştirildi.
4)Okul sınıf öğretmenleri aracılığıyla yapılan seçimler neticesinde okul sınıf temsilcileri tespit edildi.
5)Okul temsilciliği için aday olan öğrenciler belirlendi.
6)Okul temsilcisinin seçiminin gerçekleştirilmesi amacıyla gerekli çalışmalara başlandı.
7)Yapılacak seçim için sandık kurulu oluşturuldu.
8)Sandık Kurulu başkanı ve üyelerin and içmesiyle kapalı oy sistemi ile öğrenci okul temsilcisinin seçimi gerçekleştirildi.
9)Seçim sonucunda okul öğrenci temsilciliğini oy çokluğu ile Merve ÇINAR kazandı.
10)Merve ÇINAR ilçe okul temsilciliği seçimlerine katılmak üzere ilçeye gönderildi.
11)Her sınıftan bir öğrencinin seçimiyle öğrenci okul meclisi oluşturuldu.
12)Okul meclisine seçilen öğrenciler arsında gerçekleştirilen seçim sonucunda Merve ÇINAR oy çokluğu ile Okul Meclis Başkanı seçildi.
13)Seçimler sonucunda okul meclis toplantıları periyodik olarak gerçekleştirilerek okulda gerçekleşen olumsuzluklar tespit edilerek bu olumsuzlukların düzeltilmesi çalışmaları ve öğrenci sorunlarının dinlenerek çözüm yolları aranması amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
14)Belirli aralıklarla yapılan toplantılarla yapılan çalışmalar ve alınan sonuçlar değerlendirildi.

2010–2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II.DÖNEM FAALİYETLERİ

1)Okul meclisinin ilk dönem gerçekleştirmiş olan çalışmaların değerlendirmesi yapıldı.
2)Öğrenci ihtiyaçları ve okuldaki aksaklıkların ne gibi çalışmalar yapılarak düzeltilebileceği konusunda faaliyetlerde bulunuldu.
3) “ Öğrenci Başarısının Sağlanması” konulu toplantı gerçekleştirildi, toplantıda ortaya konulan sonuçlar değerlendirilerek sorunlar halledilmesi yönünde çalışıldı.
4) “ Öğrenci Sorunlarının Çözümlenmesinde Neler yapılabilir?” konulu bir toplantı yapıldı.
5) “Bilgisayar ve İnternetin Eğitimdeki Yeri” konulu bir toplantı yapıldı.
6)Genel değerlendirmesi toplantısı yapılarak yapılan çalışmaların amacına uygun gerçekleştirilip gerçekleştirilemediği üzerinde tartışılmıştır.
7) Kuruluş amacı doğrultusunda yürütülen proje amacına uygun bir şekilde gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Bu sayede öğrencilerin özellikle oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma, hoşgörülü olabilme noktasında önemli yol kat ettikleri gözlenmiştir.

M.Hilmi YAŞAR Aydın YILMAZ
Danışman Öğretmen Okul Müdürü

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Çok teşekkürler örnek olması açısından çok iyi olacak....