Öğretmenlere Rotasyon Yapılmasını Uygun Buluyor musunuz?

• Evet uygulanmalıdır

Kullanılan: 626 51.6%
  • Hayır Uygulanmamalıdır.

Kullanılan: 588 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    1,214

wildlover

Aktif Üye
Üye

tamamen katılıyorum hemde iller arası olsun doğu görevine af asla getirilmemeliydi.

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

wildlover' Alıntı:
tamamen katılıyorum hemde iller arası olsun doğu görevine af asla getirilmemeliydi.
İller arası rotasyon nedir ya? Ev taşımak o kadar mı kolay görünüyor size? Rotasyon olduğunda hiçbir şey değişmeyecek bunu anlamak lazım... Yine yüksek puanı olanlar iyi okulları aralarında paylaşacak. Diğerleri yine daha sıkıntılı okullara gidecek. İller arası olsa da böyle olacak il içi olsa da böyle olacak..

mrage

Üye
Üye

Rotasyon uygulanmalı... İller arası mı ilçeler arası mı neresi olur onu bilemem ama uygulanmalı. Burada arkadaşlar ev taşımanın zorluğundan, kredi çekip ev aldıklarından, çocuğunun okulundan bahsetmiş. Allah için düşünün bunun neresinde eşitlik var, neresinde hakkaniyet var, neresinde iyi niyet var. Aman bana kimse dokunmasın gerisi ölsün zihniyeti ile bu işler yürümez. Tamam belki köylerde kasabalarda yılları geçmiş olanlar olabilir ve bundan şikayet de ediyorlar. Aynısını sizden sonraki nesil yaşamasın be kardeşim. Sen sıkıntı yaşadın diye diğerleri de aynısını yaşasın demek sadistliktir ve öğretmenlik mesleğinin kimliğine son derece aykırıdır. Eğer bu bencillik öğretmen olarak bizde devam ederse eğitimin vay haline...

ulas30

Üye
Üye

zorunlu sürgünü isteyen arkadaşlara bir önerim var.bütün öğretmenler 7 coğrafi bölgede 4 yıl çalışmalı böylece bölgeler arasındada adaleti sağlamış olurlar.

tuncay59

İSTANBUL/ Beykoz
Üye

Geçenlerde iyi bir Anadolu lisesinde rotasyon olacak arkadaş, biz gidince ne olacak bu çocukların hali demişti.Biz de güldük ona en kaliteli öğretmen mi ilan ettin kendini deyince kızdı kendisi..Ölene kadar tahsisli kadro mu olacak bunlara..Genç ve dinamik kadrolara yer açılsın diyorum.