Norm fazlası konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var..

1234567

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar ben geçtiğimiz atama döneminde norm fazlası olduğum için tayin istedim ve başka bir okula tayinim yapıldı. 2 aydır bu okulda çalışıyorum. okulda 30 saat sosyal bilgiler dersi var ben tayin isterken ders saati 36 saat gözüküyordu meğerse öyle değilmiş. dolayısıyla ben hizmet puanım diğer öğretmen arkadaşımızdan az olduğu için yeniden norm fazlası durumuna düşmüşüm ve bir hafta içinde başvuru yapmazsam resen atanacağım söylendi. milli eğitim bu konuda gerekli resmi yazıları yayınlamış.

Şimdi benim size sorum şu : ben zaten bu okula norm fazlası olduğum için atandım. Ders saatinin yanlılş gösterilmesinin bedelini ben mi ödemeliyim? Bu konuda yapabileceğimiz hiçbirşey yokmuş üst makamlar bile böyle söyledi.. yine düzen değiştirme yine öğrenci okul değiştirmek hatta belkide yerleşim yerini değiştirmek zorunda kalıcam bu haksızlık değilse nedir?

kalbeden

Üye
Üye

dava açsan kazanırsın hocam

sosyalci4867

Üye
Üye
bende aynı durumdayım.bende eş durumundan geçen yaz geldiğim okulda okul müdürümün branş değiştirmesiyle norm fazlası oldum.eş özrüyle geldiğim merkezde özür durumuma bakılmaksızın ilçeye atanacakmışım .dava açarsınız diyorlar bizim yapacağımız bir şey yok dava ne kadar zamanda sonuçlanır bilmiyorum

mukankaan

Aktif Üye
Üye

dava bir yıl da sonuçlanır o zamana kadar atı alan üsküdarı geçer zaten..

Tiyanþanlýbatuhan

Yeni Üye
Üye

Ders saatini 36 saat gösteren kimse ona dava açın kazanırsınız.