Nasıl Ders İşliyorsunuz?

yakopsen

Üye
Üye
DERSLERDE ESKİ USUL MÜ DEVAM EDİYORSUNUZ YOKSA ÖĞRENCİ MERKEZLİ Mİ?

bende katılıyorum.. çorumda görev yapıyorum ben ama ne yazık ki.. ne kadar öğrenci merkezli yapmaya çallışsakda, yine yük bize kalıyr...

muratderya

Üye
Üye

Allah yardımcımız olsun.

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

konuya göre farklılık gösteriyor elimden geldiği kadar öğrenci merkezli işlemeye çalışıyorum ama köyde çalışmanın verdiği zorluk çocukların evde hazırlanamaması ve bir çok neden eski sisteme devam etmeye bizi itiyor. zaten müfettişlerin dediği gibi ya da klavuz kitaptaki gibi ders işlesek ancak 3ünite biter bir yılda gerisi Allah!a emanet. ama kime sorsan işiniz kolay ne var 3çocukla uğraşmayla öğlen işiniz bitiyor hayatınız tatil gibi sitemlerde bulunyor

reþide

Yeni Üye
Üye

benim şuna bir türlü aklım almıyor yeni sosyal bilgiler müfredatı hazırlanırken bunu hazırlayan büyüklerimiz hiç okulların fiziksel şartlarını göz önünde bulundurmamışlarmı.eski sistemdede elimde bir harita bir kara tahta vardı şimdide aynı.hangi şartlarda hiç bir şey bilmeyen öğrencilerle öğrenci merkezli ders işleyeceksin

ceniko

Üye
Üye

kocaelinin çayırova ilçesinde öğretmenlik yapıyorum.Bütün sınıflarımızda projeksiyon olduğundan dolayı dersleri çoğunlukla erkan isinmaz hocamızın slaytları ile işliyorum böylece derslerde öğrenciler daha çok aktif olabiliyor,defterlere not tutturmuyorum bütün öğrencilerime ünite özetlerini veriyorum,