"Haklarımla Büyüyorum" eTwinning Projesi Başarıyla Tamamlandı!

pinarslan

Yeni Üye
Üye

"Haklarımla Büyüyorum" eTwinning Projesi Başarıyla Tamamlandı!​

Öğrencilerin temel hak ve özgürlükler konusunda bilinçlenmesini hedefleyen "Haklarımla Büyüyorum" eTwinning projesi, Türkiye genelinde birçok okulun katılımıyla başarıyla tamamlandı. Proje kapsamında öğrenciler, hem haklarını öğrenme fırsatı buldular hem de bu hakları savunma konusunda çeşitli etkinliklerde yer aldılar.

Projenin Amacı ve Kapsamı

Proje, çocukların haklarının bilincinde olan etkin vatandaşlar olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla yürütüldü. Proje süresince öğrenciler, çocuk hakları ve insan hakları konularında farkındalık kazandılar. Bu farkındalık, öğrencilerin hazırladığı pankartlar ve düzenlenen yürüyüşlerle pekiştirildi. Ayrıca, öğrenciler kendi hazırladıkları görsellerle haklarını ifade etme ve savunma yetkinliklerini geliştirdiler.

Öğrencilerin Görüşleri

Projeye katılan öğrenciler, bu sürecin onlara kattığı değerleri ve deneyimleri şu sözlerle ifade ettiler:

"Bu proje sayesinde haklarımı öğrendim ve bunların ne kadar önemli olduğunu anladım. Artık kendi haklarımı korumanın yanı sıra başkalarının haklarına da saygı göstermenin ne demek olduğunu biliyorum. Pankart hazırlarken ve yürüyüş yaparken, düşüncelerimi özgürce ifade etmenin ne kadar değerli olduğunu fark ettim. Bu projeye katılarak sadece bilgi edinmekle kalmadım, aynı zamanda kendime olan güvenim de arttı. Haklarımızı savunmanın ve bu konuda bilinçli olmanın, toplumda nasıl bir fark yaratabileceğini gördüm. Bu deneyim, gelecekte daha bilinçli ve sorumlu bir vatandaş olmamı sağladı."

Projenin Etkileri

Proje, öğrencilerin hakları konusunda bilinçlenmelerine ve bu hakları aktif olarak savunmalarına katkı sağladı. Ayrıca, öğrenciler empati, problem çözme, sorumluluk alma gibi sosyal becerilerini geliştirdiler. Bu süreçte velilerin ve öğretmenlerin de desteği, projenin başarısını artırdı.

Sonuç ve Gelecek Planları

"Haklarımla Büyüyorum" projesi, ulusal ve uluslararası düzeyde farkındalık yaratmayı başardı. Proje, öğrencilere temel hak ve özgürlükler konusunda önemli kazanımlar sağlarken, bu hakların korunması ve savunulması konusunda da değerli deneyimler kazandırdı. Gelecek dönemlerde benzer projelerin devam etmesi planlanmakta olup, bu projelerin çocukların hak bilincini artırmaya yönelik katkıları büyük bir umutla beklenmektedir.

İletişim

Proje hakkında daha fazla bilgi almak ve projeye dair görselleri incelemek için proje web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Proje katılımcı listesi aşağıda yer almaktadır:
Pınar Sayar/ Bartın/ Bartın Borsa İstanbul Ortaokulu

Məmmədov Ziya/Azərbaycan/İsmayıllı rayon Gəndov kənd ümumi orta məktəbi

Derya SARI/Karabük/ Safranbolu Kalealtı Ortaokulu

Ferdi CİZRELİOĞULLARI/Diyarbakır /Şehit Yüzbaşı Bahtiyar Er İmam Hatip Ortaokulu

Ali Rıza Yılmaz/ Bartın/ Bartın Borsa İstanbul Ortaokulu

Kevser GÜLLÜ/Adana/Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu

Süleyman NAS/Diyarbakır /Şehit Yüzbaşı Bahtiyar Er İmam Hatip Ortaokulu

Hülya Zenginobuz/İzmir/ Şehit Muhtar Mete Sertbaş Ortaokulu

Tarık ÖZKURT/ Konya/ Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu

Tülay BAYRAKÇI ÇALIK/Aydın/ Nazilli Şehitler Ortaokulu

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-06-18 at 21.07.25.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-18 at 21.07.25.jpeg
    129.3 KB · Görüntüleme: 63